لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۱

پیام شهبانو فرح پهلوی درباره اعتراض‌های گسترده ایران: نور بر تاریکی پیروز می‌شود


ملکه سابق ایران، ۷۹ ساله، از ۲۶ دی ۱۳۵۷ ایران را ترک کرد.
ملکه سابق ایران، ۷۹ ساله، از ۲۶ دی ۱۳۵۷ ایران را ترک کرد.

همزمان با سومین روز اعتراض های سراسری در ایران، شهبانو فرح پهلوی، ملکه سابق و همسر آخرین شاه ایران در پیامی ضمن انتقاد از جمهوری اسلامی ایران، گفت که نور بر تاریکی پیروز خواهد شد.

ملکه سابق ایران در یک فایل صوتی که صفحه رسمی وی روی یوتیوب منتشر کرد، گفت ملت ایران بار دیگر بر سختی ها فائق می آیند.

متن کامل پیام شهبانو فرح پهلوی به این شرح است.

«نزدیک به ۳۹ سال است که یوغ بیداد و فساد بر گردن می‌کشید و صبورانه منتظر بودید که شاید گردانندگان به عقل آیند و اوضاع تغییر یابد. فشار تباه‌کاری، اختناق و سوء رفتار گردانندگان از یک طرف و ناامیدی از تغییر وضعیت اقتصادی، به آنجا رسیده که اکنون ملت ایران بار دیگر جایگاه خود را در دنیای مترقی امروز طلب می‌کند. ایرانی پیش‌رو و سربلند، در انتظار این ملت بزرگ است که در طول تاریخ چند هزار ساله‌ی خود نشان داده که توانسته از این سرزمین عزیز نگاه‌داری کند. آرزوی من، آزادی، پیشرفت و سربلندی ملت ایران و یکپارچگی مملکت است. اطمینان دارم ملت ایران که هربار چون ققنوس برپا می‌خیزد، این بار نیز بر سختی‌ها فائق خواهد آمد و نور بر تاریکی پیروز خواهد شد.»

فایل صدای شهبانو فرح پهلوی را اینجا بشنوید
پیام شهبانو فرح پهلوی درباره اعتراض‌های سراسری ایران: مردم بر سختی‌ها فائق می‌آیند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

از روز پنجشنبه تظاهرات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران برگزار شده که در آن معترضان علیه جمهوری اسلامی شعار داده اند و همچنین از خاندان پهلوی به نیکی یاد کرده اند.

روز جمعه نیز، شاهزاده رضا پهلوی فرزند آخرین شاه ایران در واکنش به اعتراضات در مشهد، در پیامی نوشت: «هم میهنان عزیز، فریاد حق‌طلبانه شما بیانگر آگاهی و دانایی شما است از حقوقتان در اعتراض به ظلم و بی‌عدالتی حاکم بر مملکت. راه چنین است و راهی دیگر جز سر فرود آوردن فرقه تبهکار در مقابل اراده شما نیست.»

مقام های جمهوری اسلامی ایران اعتراضات گسترده را به مشکلات اقتصادی محدود کرده اند و گفته اند «شعارهای ساختار شکنانه» کار مخالفان نظام است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG