لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۱

وزارت اطلاعات: اعضای یک گروه تروریستی تکفیری در غرب کشور دستگیر شدند


وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که تعدادی از اعضای یک "گروه تروریستی تکفیری" را دستگیر و مقداری سلاح و مهمات این گروه را کشف کرده است.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای که روز شنبه ۳۰ مرداد منتشر کرد، با اشاره به عملیات علیه تیم "تروریستی تکفیری" در هفته گذشته که منجر به کشته و بازداشت شدن تعدادی از اعضای این گروه شد، اعلام کرد که سایر اعضای این گروه را که گریخته بودند، روز پنجشنبه دستگیر کرد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که نیروهای وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران، سایر مخفیگاه‌های گروه را شناسایی و از آنها تعدادی کیت و ریموت‌های الکترونیکی، سلاح کلاشینکف، سلاح ام۶، نارنجک، کمربند و جلیقه انفجاری، چاشنی الکتریکی و لوازم ساخت بمب کشف کردند.

سه شنبه گذشته وزارت اطلاعات و مقام های قضایی استان کرمانشاه اعلام کردند که در دو عملیات جداگانه در مناطق باغ ابریشم و جوانرود استان کرمانشاه، چهار نفر از اعضای یک گروه تروریستی تکفیری کشته و شش نفر دستگیر شدند.

وزیر اطلاعات ایران، این افراد را اعضای "یکی از هسته های وارداتی گروهک تروریستی داعش" معرفی کرد.

محمود علوی اضافه کرد که این افراد قصد انجام عملیات تروریستی ترکیبی و همزمان در مناطق جمعیتی و اماکن مذهبی کشور را داشتند.

XS
SM
MD
LG