لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۴

وزارت اطلاعات از "خنثی سازی" چند عملیات بمب‌گذاری در تهران و استانها خبر داد


وزارت اطلاعات به جزئیات افراد دستگیر شده اشاره نکرد اما در ایران "تروریست های تکفیری وهابی" به اعضای گروه داعش گفته می شود.
وزارت اطلاعات به جزئیات افراد دستگیر شده اشاره نکرد اما در ایران "تروریست های تکفیری وهابی" به اعضای گروه داعش گفته می شود.

وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد که چندین عملیات بمب گذاری گروههای تروریستی تکفیری را کشف و خنثی کرده است.

در این اطلاعیه که روز دوشنبه ۳۱ خرداد منتشر شده آمده است که "سلسله بمب گذاری‌هایی در نقاط متعدد در عمق کشور و مشخصا برای مناسبت های پیش رو در تهران و چند استان دیگر تدارک دیده شده بود که خنثی شد."

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اضافه کرده است که عوامل این بمب گذاری‌ها را دستگیر کرده و بمب‌های آماده انفجار و مقادیر انبوهی مواد اولیه انفجاری کشف کرده است.

در ادامه آمده است که تحقیق درباره این موضوع در داخل و خارج از ایران در جریان است و بازجویی از افراد بازداشت شده همچنان ادامه دارد.

این اطلاعیه به ملیت و وابستگی افراد بازداشت شده اشاره ای نکرده است. وزارت اطلاعات به جزئیات افراد دستگیر شده اشاره نکرد اما در ایران "تروریست های تکفیری وهابی" به اعضای گروه داعش گفته می شود.

اطلاعیه وزارت اطلاعات تنها یک روز پس از آن منتشر شد که علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در یک سخنرانی اعلام کرد در روزهای اخیر ماموران امنیتی موفق به کشف یک تیم تروریستی و خنثی کردن عملیات انتحاری آن شده‌اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی به وابستگی اعضای این گروه اشاره نکرد و زمان شناسایی و دستگیری این گروه را نیز همزمان با ماه رمضان اعلام کرد.

جمهوری اسلامی در پی قدرت گرفتن خلافت خود خوانده اسلامی (داعش) در عراق بارها از کشف گروههای تروریستی آماده عملیات در مناطق مختلف ایران خبر داده است.

در یکی از آخرین موارد، وزیر اطلاعات پس از برگزاری انتخابات هفتم اسفند اعلام کرد که دو روز پیش از رای گیری انتخابات، وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه‌های دیگر یک تیم چهار نفره را به همراه ابزار انفجاری در مرزهای غربی ایران شناسایی و دستگیر کرد.

XS
SM
MD
LG