لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

وزیر اطلاعات: گروههای تروریستی تکفیری ۵۰ هدف در تهران و شهرستانها شناسایی کرده بودند


محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران
محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران

وزیر اطلاعات ایران جزئیات عملیات بمبگذاری که به تازگی در ایران کشف شده است را اعلام کرد.

محمود علوی روز سه شنبه اول تیر ماه با بیان جزئیاتی درباره خنثی سازی عملیات بمبگذاری گروههای تروریستی گفت گروههای تروریستی تکفیری ۵۰ هدف انفجاری را شناسایی کرده بودند و مواد منفجره برخی از اهداف را آماده کرده و برخی دیگر را در حال تهیه، تدارک و دریافت بودند.

به گفته او سلسله عملیات دستگیری این تروریست ها از ۲۵ خرداد آغاز و آخرین بخش آن ۳۱ خرداد انجام شد که در جریان آن ۱۰ تروریست تکفیری وهابی در تهران و سه استان مرزی و مرکزی کشور دستگیر شدند.

آنگونه که وزیر اطلاعات ایران اعلام کرد، عملیاتی که تروریست‌ها برنامه ریزی کرده بودند، در قالب بمب گذاری و انفجار از راه دور، عملیات انتحاری، انفجار خودرو حامل مقادیر انبوه مواد انفجاری و با هدف انفجار در مراکز تجمع و پرتردد مردم بود.

محمود علوی اضافه کرد که تا کنون یکصد کیلوگرم مواد آماده انفجار و ترکیبات پیش ساز آن کشف و ضبط شده و با اقدامات اطلاعاتی از تحویل دو تن از این مواد به تروریست ها پیشگیری شده است.

وزیر اطلاعات ایران در سخنان خود اشاره ای به ملیت و وابستگی های افراد دستگیر شده نکرد اما گفت که بازجویی از این افراد و پیگیری اطلاعاتی و عملیاتی در داخل و خارج از کشور ادامه دارد.

وزارت اطلاعات ایران یک روز قبل از کشف و خنثی سازی چندین عملیات بمب گذاری در تهران و برخی از استانهای ایران خبر داده بود.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز روز یکشنبه از کشف چند عملیات تروریستی و در تهران و شهرستانها خبر داد که قرار بود در ماه رمضان توسط گروههای تکفیری اجرا شود.

در پی قدرت گرفتن گروه داعش در عراق و سوریه طی سالهای اخیر، مقام های ایران بارها از دستگیری وابستگان گروههای تروریستی که قصد انجام علمیات تروریستی داشتند، خبر دادند.

XS
SM
MD
LG