لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۳

پخش فیلم "اعترافات" عوامل داعش از تلویزیون ایران؛ "۶۰۰ هزار یورو پول گرفتیم"


تصویری از فیلم اعترافات افراد بازداشت شده که تلویزیون ایران پخش کرد.
تصویری از فیلم اعترافات افراد بازداشت شده که تلویزیون ایران پخش کرد.

تلویزیون دولتی ایران فیلم مستندی با عنوان "در عمق ناکامی" از اعترافات دو فرد دستگیر شده منتسب به داعش پخش کرد که در آن جزئیاتی از عملیات بمبگذاری در تهران تشریح شد.

در این فیلم مستند که دوشنبه ۱۴ تیر پخش شد، افراد دستگیر شده به دریافت ۶۰۰ هزار یورو برای بمبگذاری در ۵۰ نقطه در تهران اشاره کردند. به گفته این افراد، جلسات آنان در مقابل پارک دانشجو تهران برگزار شد و برآورد شد که تلفات هر انفجار در مراکز پرجمعیت تهران حدود ۵۰ نفر باشد.

در این مستند، فیلم‌هایی از تعقیب افراد بازداشت شده منتشر و گفته شد که مخفیانه بوسیله ماموران وزارت اطلاعات گرفته شده بود. در این فیلم‌ها، افرادی که عوامل داعش معرفی شدند در حال جابجایی خودرو و بسته‌های مواد منفجره بودند.

در بخشی از فیلم همچنین اعلام شد که گروههای تکفیری یک پایگاه جدید در ۲۰ کیلومتری سراوان در منطقه مرزی سیستان و بلوچستان ایجاد کرده اند.

فیلم مستند دستگیری و اعترافات افرادی که عوامل داعش معرفی شدند، حدود دو هفته پس از آن پخش شد که محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران اعلام کرد در سلسله عملیات ماموران این وزارتخانه، از ۲۵ تا ۳۱ خرداد، ۱۰ تروریست تکفیری در تهران و سه استان مرزی و مرکزی ایران دستگیر شدند.

فیلم مستند دستگیری و اعترافات این افراد در حالی پخش شد که هنوز نحوه محاکمه و اقدامات قضایی و حقوقی درباره این افراد اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG