لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۶

حمله مرگبار به خانه تیمی "داعش" در کرمانشاه


باغ ابریشم کرمانشاه، محل درگیری نیروهای امنیتی با افراد مسلح مظنون به عضویت در داعش - عکس از خبرگزاری موکریان
باغ ابریشم کرمانشاه، محل درگیری نیروهای امنیتی با افراد مسلح مظنون به عضویت در داعش - عکس از خبرگزاری موکریان

مقام‌های دولتی و قضایی ایران اعلام کردند که اعضای دو تیم تروریستی که قصد انجام عملیات انتحاری داشتند در درگیری با نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در کرمانشاه کشته یا دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، مجتبی ملکی، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه روز سه شنبه ۲۶ مرداد از کشته شدن هر سه نفر از اعضای یک تیم تروریستی در درگیری با ماموران امنیتی و انتظامی در منطقه باغ ابریشم کرمانشاه خبر داد.

به گفته او از اعضای این تیم، مواد منفجره و جلیقه های انفجاری کشف شد.

دادستان کرمانشاه همچنین از درگیری ماموران نیروی انتظامی در منطقه جوانرود کرمانشاه خبر داد. به گفته او، در این درگیری که دوشنبه شب صورت گرفت یک نفر کشته شد و تعدادی نیز دستگیر شدند.

در همین رابطه، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور نیز گفت که نیروی اطلاعاتی، انتظامی و نظامی از غروب روز سه‌شنبه تا صبح دوشنبه در دو نقطه از استان کرمانشاه با اعضای "گروه تروریستی و تکفیری" درگیر شدند که در این درگیری چهار نفر از آنها کشته و شش نفر دستگیر شدند.

به گفته او یکی از کشته شدگان در این درگیری‌ها، از افراد رده بالای "جریان تکفیری" در کشور عراق بود که پیشتر شناسایی شده بود.

وزیر اطلاعات ایران نیز درباره این عملیات که گفت که، این افراد اعضای "یکی از هسته های وارداتی گروهک تروریستی داعش" بودند.

محمود علوی اضافه کرد که این افراد قصد انجام عملیات تروریستی ترکیبی و همزمان در مناطق جمعیتی و اماکن مذهبی کشور را داشتند.

فیلمی از محل خانه تیمی

این درگیری‌ها در کرمانشاه در حالی رخ داده است که ۲۰ تیر ماه خودروی نماینده کرمانشاه و برخی از مقامات محلی در مسیر ریجاب در نزدیکی دالاهو مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت. در آن حمله دو نفر کشته و دو نفر نیز زخمی شدند.

پیشتر مقامات نظامی ایران اعلام کرده بودند که اعضای داعش بارها تلاش کردند از مرزهای غربی ایران نفوذ کنند اما ایران عمق چهل کیلومتری خاک عراق را خط قرمز خود برای نزدیک نشدن افراد داعش به ایران تعیین کرده و از نزدیک شدن افراد این گروه به ایران جلوگیری کرده است.

XS
SM
MD
LG