لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

وزیر اطلاعات: آمریکا، بریتانیا، اسرائیل و عربستان امنیت ایران را به خطر می‌اندازند


تصویر منتسب به ابوحفص بلوشی
تصویر منتسب به ابوحفص بلوشی

وزیر اطلاعات ایران، عربستان سعودی، آمریکا، اسرائیل و بریتانیا را متهم کرد که با تشکیل "گروه‌های تکفیری تروریستی" قصد به چالش کشیدن امنیت ایران را دارند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، وزیر اطلاعات ایران روز پنجشنبه ۴ شهریور ماه در قم گفت، " امروز ما با یک ناتوی امنیتی مواجه هستیم که می‌خواهند امنیت ما را به چالش بکشند که الحمدالله به خاطر همدلی‌ها تاکنون نتوانستند."

به گفته محمود علوی، "گروه های تکفیری تروریستی" در اطراف مرزهای جنوب شرق و شمال غرب ایران، "عروسک خیمه شب بازی" سرویس‌های جاسوسی آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و عربستان سعودی هستند، که با همکاری یکدیگر می‌خواهند امنیت ایران را به خطر بیاندازند.

وی همچنین به برخی اسناد به دست آمده استناد کرد و گفت، " ۱۲ تیم درست کرده و برای هر عملیات ۵۰۰ هزار دلار می پرداختند و به هر فرد ماهانه ۳هزار دلار می دادند. در این اسناد آمده بود اگر کسی کشته شد ۱۰ هزار دلار به خانواده او بپردازند."

وزیر اطلاعات ایران در ادامه گفت که رئیس این گروه به نام "ابوحفص بلوشی" با نام شناسنامه‌ای "هشام عزیزی" توسط ماموران وزارت اطلاعات کشته شده است.

ابوحفص بلوشی، رئیس گروهی به نام "انصار الفرقان" بود که علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام "جهاد" کرده و چندین عملیات مسلحانه علیه ایران ترتیب داده است.

نام این گروه هنگامی بر سر زبان‌ها افتاد که در فروردین ۱۳۹۴ در یک پیام ویدئویی مسئولیت حمله به نیروهای نظامی ایران و کشته شدن ۸ مرزبان ایرانی را برعهده گرفت.

وزارت اطلاعات ایران اعلام کرد که سخنگوی "انصار الفرقان" را در همان روز و هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی را در نخستین روزهای اردیبهشت ماه همان سال کشته شده است.

این گروه اما بعدها نیز مسئولیت چندین حمله از جمله حمله به یک قطار باربری سپاه پاسداران برعهده گرفت.

هشام عزیزی در پیامی که روی یوتیوب منتشر شده بود، ایران را به قتل و عام و آزار اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان ایران و همچنین همکاری با بشار اسد در سوریه برای کشتار سنی‌ها متهم کرده بود.

XS
SM
MD
LG