لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۲

هشتگ حمایت از علی شریعتی ترند اول توئیتر شد


علی شریعتی در کنار همسرش
علی شریعتی در کنار همسرش

پیام‌های مربوط به درخواست رسیدگی به وضعیت علی شریعتی، زندانی سیاسی، روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه برای ساعاتی به ترند اول توئیتر تبدیل شد.

حمایت کاربران توئیتر از درخواست رسیدگی به وضعیت علی شریعتی پس از آن در این شبکه اجتماعی به ترند اول تبدیل شد که این زندانی سیاسی به همراه آرش صادقی، دیگر زندانی سیاسی بیش از ۶۰ روز اعتصاب غذا را پشت سر گذاشت.

یک روز پس از اینکه اعلام شد آرش صادقی در پی مرخصی رفتن همسرش اعتصاب غذای خود را پایان داده است، کاربران برای جلب توجه جهانی به وضعیت علی شریعتی، طوفانی از پیام‌های توئیتری به راه انداختند.

علی شریعتی، که ۶۶ روز پیش اعتصاب غذا کرده به دلیل شرکت در تجمع در مقابل مجلس در اعتراض به موضوع اسیدپاشی‌ها در اصفهان به «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شده است. او پس از بازداشت در روز ده آبان اعلام کرد که تا حذف این اتهام از پرونده‌اش به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.

در پی اوج گیری نگرانی‌ها نسبت به سلامت این زندانی و آرش صادقی، الیاس حضرتی نماینده مجلس، به رئیس قوه قضائیه نامه نوشت و خواستار رسیدگی به وضعیت او شد. سازمان عفو بین‌الملل نیز درباره وضعیت سلامتی این زندانیان ابراز نگرانی کرد.

با این حال، روز سه‌شنبه، دادستان تهران از «حمایت برخی مسئولان از زندانیان امنیتی»، انتقاد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG