لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۲

حکومت قصد عقب‌نشینی ندارد؛ مبارزه با ترویج سبک زندگی غربی و اصرار بر حفظ حجاب اجباری


تصویر زنان بدون حجاب در یک رستوران در تهران، در گزارش خبرنامه پولیتیکو
تصویر زنان بدون حجاب در یک رستوران در تهران، در گزارش خبرنامه پولیتیکو

مقامات جمهوری اسلامی در هفته پایانی سال ۱۴۰۱ باز هم بر لزوم حفظ حجاب در جامعه و جلوگیری از ترویج سبک زندگی غربی تاکید کردند.

وزیر ارشاد جمهوری اسلامی روز چهارشنبه مدعی شد که غربی‌ها با فرهنگ و تمدن ایران سر عناد و دشمنی دارند و وزارتخانه متبوعش، می‌خواهد با ترویج سبک زندگی غربی در ایران مقابله کند.

محمدمهدی اسماعیلی گفت: «در همین راستا اقدامات تحول‌گرایانه وزارت ارشاد اسلامی با
اهتمام بخش‌های مختلف و فعالیت قرارگاهی، شتاب بیشتری می‌گیرد.

روز سه‌شنبه نیز مجلس شورای اسلامی از طرح جدیدی برای «مبارزه با بدحجابان» رونمایی کرد.

بیژن نوباوه یکی از نمایندگان مجلس گفت :«نمایندگان و ملت ایران درخصوص ساختارشکنی زنان و مسئله حجاب در ماه‌های گذشته نگران هستند، به همین علت پیشنهادی درخصوص برخورد غیرمستقیم و هوشمند با بدحجابان داده‌اند، به شکلی که هیچ گونه برخورد فیزیکی در اعمال قانون صورت نگیرد و در عین حال ملت به حفظ حجاب مجبور شوند.»

این نماینده مجلس تاکید کرد: «تمامی سران قوا با این پیشنهاد موافقت کامل دارند و شورای عالی امنیت ملی نیز با دقت آن را بررسی کرده است.»

به گفته بیژن نوباوه، پلیس و قوه قضاییه از طریق دوربین و سایر ابزار فنی، نسبت به شناسایی افرادی که در دستگاه‌ها و ارگان‌ها، معابر، اماکن عمومی، وسایل نقلیه و فضای مجازی، کشف حجاب یا بدن‌نمایی کنند، اقدام و در اولین فرصت آنها را مجازات خواهند کرد.

به گفته او مسدود شدن خط تلفن و قطع اینترنت زنان بدون حجاب در صورت ‌بی‌توجهی به تذکرات از جمله مجازات‌های این طرح است.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نیمه دی، در چهارمین ماه اعتراضات در ایران، گفته بود که حجاب اسلامی برای زنان «بی‌تردید» یک ضرورت شرعی و «خدشه‌ناپذیر» است.

XS
SM
MD
LG