لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

تیم هندبال دختران نوجوان ایران هم جهانی شد


تیم ملی هندبال دختران نوجوان ایران
تیم ملی هندبال دختران نوجوان ایران

دختران نوجوان هندبالیست ایران در سومین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا با غلبه بر هند برای اولین بار جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به دست آوردند.

دختران نوجوان ایران در حالی که در نیمه نخست این دیدار ۱۵ بر ۱۳ تن از حریف عقب افتاده بودند، در نیمه دوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۴ به پیروزی رسیدند تا با کسب سه پیروزی پیاپی مقابل ازبکستان، قزاقستان، و هند، در صدر جدول رده‌بندی قرار بگیرند و سهمیه رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ گرجستان را کسب کنند.

دختران نوجوان هندبالیست ایران که تیم‌های ازبکستان، قزاقستان، و‌ هند را از پیش رو‌ برداشته‌اند در چهارمین و‌ آخرین دیدار خود چهارشنبه سوم فروردین به مصاف سوریه می‌روند.

نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا دختران نوجوان از ۲۷ اسفند تا ۵ فروردین به میزبانی آلماتی قزاقستان در جریان است. در این مسابقات پنج تیم قزاقستان، ازبکستان، هند، ایران، و سوریه حضور دارند و دو برابر سهمیه مسابقات جهانی ۲۰۲۲ گرجستان را کسب می‌کنند.

پیش از این تیم‌های ملی هندبال مردان و زنان ایران در رده بزرگسالان و تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به دست آورده بودند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG