لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

مقام فدراسیون بین‌المللی هندبال درباره احتمال پناهندگی شقایق باپیری: پلیس اسپانیا در حال بررسی است


شقایق باپیری، بازیکن هندبال تیم ملی ایران
شقایق باپیری، بازیکن هندبال تیم ملی ایران

نایب‌ رئیس فدراسیون بین‌المللی هندبال گفت پلیس اسپانیا در حال بررسی موضوع احتمال پناهندگی شقایق باپیری است.

جوئل دپلانک، نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی هندبال در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا درباره احتمال پناهندگی شقایق باپیری گفت: «متاسفانه هیچ اطلاعی درباره این مساله ندارم. تنها می‌دانم پلیس اسپانیا در حال بررسی موضوع و تحقیق درباره آن است.»

او تأکید کرد: «من نمی‌دانم در حال حاضر وضعیت چگونه است، گمان می‌کنم مانند مورد کامرون باشد. پلیس دارد تحقیق می‌کند.»

هفته پیش، چهار بازیکن تیم‌ ملی زنان کامرون از هتل خود که تیم ملی ایران هم در آن اقامت دارد،گریختند و سخنگوی پلیس اسپانیا در این باره اعلام کرده که آنها به میل خود هتل را ترک کرده‌اند و‌ به دنبال اخذ پناهندگی از اروپا هستند.

جوئل دپلانک همچنین افزود: «من هم چیز بیشتری ندارم که به شما بگویم. منتظر نتیجه تحقیقات پلیس هستیم. همان طور که قبلا گفتم هر موقع از کامرون یا ایران بیانیه‌ای داده شود و در جریان قرار بگیرم در مورد این موضوع اطلاع رسانی خواهیم کرد.»

شقایق باپیری، بازیکن تیم ملی هندبال زنان ایران، روز گذشته سه‌شنبه ۲۳ آذر ماه ​محل اقامت تیم را ترک کرده و به باور مسئولان مسابقات به دنبال کسب پناهندگی در اسپانیا است.

به گزارش خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به محل برگزاری مسابقات هندبال قهرمانی جهان در اسپانیا، شقایق باپیری که از سال ۲۰۱۵ عضو‌ تیم ملی هندبال زنان ایران و‌ باشگاه سپاهان بوده است و در رقابت‌های قهرمانی جهان در اسپانیا یکی از بازیکنان باتجربه ایران به شمار می‌رفت، هتل سورکوتل سورایا پلاس، محل اقامت کاروان تیم ملی هندبال دختران ایران در والنسیا، را ترک کرده است.

خانم باپیری سابقه حضور در لیگ هندبال بانوان عراق و‌ کسب عنوان خانم‌گلی را نیز در کارنامه دارد.

قرار است تیم ملی هندبال زنان ایران روز پنجشنبه اسپانیا را به مقصد ایران ترک کند.

XS
SM
MD
LG