لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۶

حسن روحانی سه وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد


سه وزیر پیشنهادی روحانی، رئیس جمهوری ایران به مجلس، سلطانی فر، صالحی امیری و فخر آشتیانی
سه وزیر پیشنهادی روحانی، رئیس جمهوری ایران به مجلس، سلطانی فر، صالحی امیری و فخر آشتیانی

رئیس جمهوری ایران سه وزیر پیشنهادی خود را برای بررسی و کسب رای اعتماد نمایندگان، به مجلس معرفی کرد.

حسن روحانی روز یکشنبه دوم آبان، طی نامه ای به رئیس مجلس، رضا صالحی امیری، مسعود سلطانی فر و فخرالدین احمدی دانش آشتیانی را به ترتیب برای تصدی وزارت ارشاد، ورزش و جوانان، و آموزش و پرورش معرفی کرد.

وزرای پیشنهادی در صورت کسب رای اعتماد مجلس به جای علی جنتی، محمود گودرزی و علی اصغر فانی، وزرایی که هفته گذشته استعفا دادند، به دولت راه میابند.

اعلام نام احمدی دانش آشتیانی به عنوان گزینه وزارت آموزش و پرورش در حالیست که تا ساعاتی پیش از آن، نام محمد علی نجفی به عنوان گزینه دولت مطرح بود. محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز صبح یکشنبه از محمدعلی نجفی به عنوان گزینه‌های دولت برای تصدی وزارتخانه آموزش ‌و پرورش نام برد اما ساعتی بعد خبرگزاری ایسنا به نقل از یک منبع آگاه نوشت که محمدعلی نجفی انصراف خود را اعلام کرده است.

استعفای همزمان سه وزیر و سپس اعلام نام گزینه‌های وزارت از سوی دولت، انتقاد رسانه‌های اصولگرا را برانگیخت. گزینه‌های پیشنهادی حسن روحانی چهره هایی هستند که سه سال پیش از دریافت رای اعتماد مجلس شورای اسلامی باز مانده بودند و حال برخی رسانه‌ها از اینکه آقای روحانی این چهره‌ها را دوباره به مجلس معرفی کرده است، انتقاد کرده‌اند.

در واکنش به این انتقادات حسن روحانی روز شنبه گفت که باید «دعواهای کودکانه در کشور خاتمه یابد و باید رسانه‌ها از دروغ، اتهامات، اختلاف، ایجاد تفرقه و جناح بندی‌های غیرضروری دست بردارند.»

بنا به اعلام نایب رئیس مجلس، یک هفته تا ۱۰ روز پس از معرفی وزرای پیشنهادی، جلسه بررسی آنها در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG