لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۸

واکنش روحانی به انتقادها از تغییرات کابینه: دعواهای کودکانه خاتمه یابد


رئیس جمهوری ایران در نخستین اظهارنظر درباره تغییرات کابینه، انتقادات درباره این تغییرات را رد کرد.

حسن روحانی روز شنبه اول آبان ماه در یک همایش گفت که دولت برای رسیدن به اهداف گاه نیاز به تغییر دارد و گاه نیاز به تثبیت.

رئیس جمهوری ایران با اشاره به انتقادات مطرح شده در روزهای اخیر از استعفای سه وزیر در یک روز، گفت: «باید دعواهای کودکانه در کشور خاتمه یابد و باید رسانه‌های ما از دروغ، اتهامات، اختلاف، ایجاد تفرقه و جناح بندی‌های غیرضروری دست بردارند.»

او اضافه کرد: «اگر دولت برای ثبات وزیر عوض نکند، سایت‌های بداخلاق می‌گویند چرا دولت این وزرا را عوض نمی‌کند، اگر تغییر ایجاد کند، همان بداخلاق‌ها می گویند چرا عوض می کند؟»

روحانی با بیان اینکه در حال حاضر اشتغال مهمترین مشکل کشور است، گفت: «پیشنهاد و انتقاد کنیم ولی حرف‌های صد من یک غاز که ارزشی ندارد و ذهن مردم را مشوش می‌کند، نزنیم.»

هفته گذشته علی جنتی، محمود گودرزی و علی اصغر فانی، وزرای ارشاد، ورزش و آموزش و پرورش از سمت خود استعفا کردند. استعفای این وزیران که با حاشیه‌هایی همراه بود، انتقاد رسانه‌های اصولگرا را در پی داشت.

استعفای وزیر آموزش و پرورش در حالی صورت گرفت که او قرار بود در برابر استیضاح نمایندگان مجلس از خود دفاع کند. وزیر ارشاد نیز با فشارها و انتقادات بسیار اصولگرایان و روحانیون تندرو مواجه شده بود.

از سوی دیگر، محمد علی نجفی، رضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر، گزینه‌هایی نام آنها به طور غیررسمی برای تصدی وزارت در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است، گزینه‌هایی هستند که سه سال پیش موفق به کسب رای اعتماد مجلس نشده بودند. حال رسانه‌های مخالف دولت از طرح دوباره نام این چهره ها برای اداره این این سه وزارتخانه، انتقاد می‌کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG