لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۸

اخبار ضد و نقیض از استعفای وزیر ارشاد؛ جنتی: چند روز صبر کنید


در حالیکه خبرهای تایید نشده درباره استعفای علی جنتی از وزارت ارشاد منتشر شده است، آقای جنتی اعلام کرده که این موضوع در روزهای آینده مشخص می‌شود.

چند روز پس از انتشار شایعات استعفای وزیر ارشاد، روزنامه «اعتماد» در شماره روز یکشنبه ۲۵ مهر خود نوشت که تغییر علی جنتی قطعی شده است. «اعتماد» که مدیر مسئول آن نماینده مجلس است، از روزنامه‌های طیف حامی دولت محسوب می‌شود.

از سوی دیگر، وزیر کشور نیز اعلام کرده است که اگر موضوع استعفای آقای جنتی درست باشد، در جلسه روز یکشنبه هیات دولت مطرح می‌شود.

در همین رابطه، برخی از مسئولان وزارت ارشاد، از جمله سخنگوی آن، به خبرگزاری‌ها گفته‌اند که نمی‌توانند در مورد درستی این شایعه اظهارنظر کنند. نکته قابل تامل این بود که سخنگوی وزارت ارشاد این شایعات را به طول قطعی تکذیب نکرد.

شایعات مربوط به استعفای وزیر ارشاد پس از آن مطرح شد که اجرای کنسرت در میان یک برنامه هنری در قم، موجب حملات و انتقاد شدیدی علیه این وزارتخانه شد.

روحانیون تندرو که مخالف برگزاری کنسرت هستند، اجرای آن در قم را خطایی بزرگ دانستند و خواستار برخورد با مسئولان وزارت ارشاد شدند. در پی این انتقادات، مدیر کل اداره ارشاد قم از سمت خود استعفا کرد.

حال وزیر ارشاد به خبرنگاران گفته است که برای فهمیدن درستی خبر استعفای او چند روز صبر کنند چرا که در روزهای آینده همه چیز مشخص خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG