لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

وعده سازمان تأمین اجتماعی: حقوق بازنشستگان «از شهریور» افزایش می‌یابد


اعتراض بازنشستگان در مقابل سازمان تأمین اجتماعی - آرشیو
اعتراض بازنشستگان در مقابل سازمان تأمین اجتماعی - آرشیو

سازمان تأمین اجتماعی می‌گوید مستمری بازنشستگان این سازمان را «از شهریور» بر پایه مصوبه شورای عالی کار افزایش خواهد داد.

بنا بر مصوبه دستمزدهای شورای عالی کار، حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران باید از ابتدای سالجاری ۵۷ درصد افزایش می‌یافت و مستمری افرادی که بیش از حقوق حداقلی دریافت می‌کنند نیز ۳۸ درصد بیشتر می‌شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران در روز پنج‌شنبه ۲۰ مرداد، هاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با گذشت پنج ماه از آغاز سال گفت که برای اعمال افزایش حقوق و نحوه پرداخت آن به بازنشستگان «به زمان نیاز داریم» و «صدور احکام جدید در شهریور ماه انجام می‌شود.»

وعده هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی برای اجرای مصوبه شورای عالی کار پس از آن اعلام شده که ۲۹ تیر مجلس شورای اسلامی مصوبات هیئت دولت در مورد افزایش حقوق بازنشستگان را غیرقانونی خواند.

در پی آن، هیئت دولت اختیارات خود برای تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان را به «وزرای عضو هیئت امنای سازمان بازنشستگی تأمین اجتماعی تفویض کرد.»

محمد هادی زاهدی وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه اعلام کرده بود، تصمیم برای بازنگری و پذیرش اصلاح مستمری بازنشستگان گرفته شده و «کلیات آن هفته آینده» اعلام می‌شود.

بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در چند ماه گذشته بارها در شهرهای مختلف ایران تجمع و راهپیمایی برگزار کرده‌اند و شعارهایی علیه دولت و حکومت سر داده‌اند.

XS
SM
MD
LG