لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

فرمانده ارتش به ناتوانی در تامین وعده‌های معیشتی کارکنان اذعان کرد


 عبدالرحیم موسوی، نفر ایستاده وسط، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی
عبدالرحیم موسوی، نفر ایستاده وسط، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی

عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، به دلیل برآورده نشدن وعده‌های معیشتی، از کارکنان و خانواده‌های ارتشی‌ها عذرخواهی کرد.

موسوی در یک ویدئو که به تازگی منتشر شده و احتمالا در یک مراسم در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) در روز ۶ مرداد ضبط شده، گفت که نتوانسته بخشی از برنامه خود که بهبود وضعیت معیشتی کارکنان ارتش بوده را برآورده کند.

او در این ویدئو می‌گوید که در شهریور۱۳۹۶، قول‌هایی را اعلام کرده بود که از جمله این قول‌ها، رفع «دغدغه‌ معیشت» کارکنان ارتش ظرف پنج سال بوده که به ثمر نرسیده است.

فرمانده ارتش ادامه داد: «در همین جا در حضور همه ارتش از فرمانده کل قوا و همه خانواده‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران از این که نتوانستم به این برنامه‌ام عمل کنم عذرخواهی می‌کنم.»

موسوی از حاضران جلسه خواست که این اظهار پوزش او از ناتوانی عمل به وعده‌هایش را بازنشر کنند.

عبدالرحیم موسوی طی حکمی در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶، از سوی علی خامنه‌ای به فرماندهی کل ارتش منصوب شد.

اعتراضات به وضعیت معیشتی در شهرهای گوناگون ایران هفته‌ها است که ادامه دارد و علاوه بر بازنشستگان و متسمری بگیران، گروه‌های مختلفی از کارکنان بخش صنعت و همچنین کسبه و بازاریان در برخی شهرها اعتراض کرده و علیه سیاست‌های حکومت شعار سر داده‌اند.

تداوم و گسترش اعتراضات و اعتصابات در ایران در پی اوج گرفتن گرانی و تورم و افزایش مشکلات معیشتی مردم، در حالی است که دولت رئیسی همچنان از تلاش برای بهبود وضعیت خبر می‌دهد.

XS
SM
MD
LG