لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

ادامه بحث دوتابعیتی ها؛ دادستان ایران به ۱۳ مدیر دولتی مظنون است


جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی ایران
جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی ایران

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی ایران اعلام کرد که دادستان کل کشور طی نامه‌ای اسامی ۱۳ مدیر دوتابعیتی را برای بررسی درستی آن به وزیر اطلاعات داده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جمشید انصاری روز چهارشنبه ۱۱ اسفند گفت: «قرار است وزارت اطلاعات افراد اعلامی از سوی دادستان کل کشور را بررسی و افرادی که دارای دو تابعیت باشند را به سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط اعلام کند.»

او همچنین گفت که تاکنون یک نفر از مدیران وزارت ارتباطات دوتابعیتی بوده که سه چهار ماه پیش اعلام شد و مورد دیگری گزارش نشده است.

طی هفته‌‌های گذشته دادستان کل ایران اعلام کرد که افراد دوتابعیتی همچنان در بین مدیران دولتی وجود دارند اما محمود علوی، وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت تحت مدیریت او مرجع شناسایی افراد دوتابعیتی در دولت است، این ادعای دادستان کل را رد کرد. او چند روز به قوه قضائیه فرصت داد تا اسامی مدیران دوتابعیتی را به وزارت اطلاعات اعلام کند.

آقای علوی، هفته گذشته در واکنش به پافشاری سخنگوی قوه قضائیه بر وجود مدیران دوتابعیتی در دولت، بار دیگر خواستار ارسال اسامی شد.

جمهوری اسلامی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد و استخدام مدیران دوتابعیتی در دولت را غیرقانونی اعلام کرده است.

تحقیق درباره وجود مدیران دوتابعیتی در یک سال گذشته از سوی منتقدان دولت حسن روحانی مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته برخی از نمایندگان مجلس، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افراد دوتابعیتی را مورد توجه سرویس‌های جاسوسی خارجی می‌داند. حال آنکه، یکی از مسئولان دوتابعیتی که در پی طرح موضوع حذف دوتابعیتی‌ها از دستگاه‌ های دولتی از سمت خود کناره گیری کرد، روح الله رحمانی، داماد غلامعلی حداد عادل بود.

او که تابستان امسال به سمت مدیرکل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات منصوب شده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG