لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۴

زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران شد


زهرا احمدی پور رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران
زهرا احمدی پور رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران

رئیس جمهوری ایران، زهرا احمدی‌پور را به عنوان معاون رئیس جمهوری و رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی روز شنبه ۱۵ آبان طی حکمی ضمن انتصاب خانم احمدی‌پور به این سمت، از او خواست که قانون‌مداری و اعتدال‌گرایی را در مدیریت خود رعایت کند.

زهرا احمدی‌پور پس از آن به این سمت انتخاب شد که آقای روحانی مسعود سلطانی فر، رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی را به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد و آقای سلطانی فر با رای اعتماد مجلس وزیر ورزش شد.

خانم احمدی‌پور دانش‌آموخته جغرافیای سیاسی در مقطع دکترا و کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است و در دانشگاه تربیت مدرس تدریس می‌کند.

او که سال گذشته به عنوان مدیر کل دفتر تقسیمات کشوری منصوب شد، سابقه مدیریت در این سمت را در دولت اول محمد خاتمی نیز دارد. خانم احمدی پور از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ هم به عنوان معاون ورزش بانوان در سازمان تربیت بدنی مشغول به کار شد.

رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، چهارمین مدیر زن هیات دولت آقای روحانی است که از آغاز به کار دولت تا کنون منصوب شده است.

رئیس جمهوری ایران در ابتدای تشکیل دولت، خانم ها، معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی و الهام امین‌زاده را به عنوان معاون خود و رئیس سازمان محیط زیست، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری و معاون امور حقوقی رئیس جمهوری منصوب کرد اما تیر ماه امسال مجید انصاری را به عنوان معاون حقوقی خود منصوب کرد و خانم امین زاده سمت مشاور حقوق شهروندی رئیس جمهوری را به عهده گرفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG