لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۱

ادامه جنجال برگزاری کنسرت؛ مدیر کل ارشاد استان قم استعفا کرد


در پی انتقادات شدید روحانیون برجسته قم از برگزاری کنسرت در این شهر، مدیر کل اداره ارشاد استان قم از سمت خود استعفا کرد.

خبرگزاری های ایران روز یکشنبه ۱۸ مهر نامه استعفای عباس دانشی مدیرکل ارشاد قم، و نامه موافقت علی جنتی، وزیر ارشاد با آن را همزمان منتشر کردند.

در نامه آقای دانشی تاکید شده است که وزارت ارشاد هیچ کنسرتی در قم برگزار نکرده و مجوز برگزاری آن را نداده است بلکه در حاشیه مراسم هفته دفاع مقدس، یک برنامه هنری شامل موسیقی اجرا شده است.

هشتم مهر، در پی برگزاری یک برنامه موسیقی در سالن اصلی اداره ارشاد قم، رسانه‌های اصولگرا با انتشار تصاویری از حاضران در این برنامه، به شدت از آن انتقاد کردند.

برخی روحانیون با نفوذ همچون آیت الله محمد یزدی و آیت الله مکارم شیرازی نیز به شدت از برگزاری کنسرت در قم و حواشی آن انتقاد کردند و خواستار برخورد رئیس جمهوری با وزیر ارشاد شدند.

این در حالیست که آقای دانشی در بخشی از متن استعفای خود، فضای سالن را هنگام برگزاری برنامه بسیار مطلوب دانست اما نوشت: «بعد از پایان یافتن مراسم متاسفانه عده‌ای از بانوان رعایت حجاب اسلامی را نکردند و افرادی با انگیزه سیاسی صرفاً به گرفتن عکس از صحنه‌های نامناسب مبادرت ورزیده و این تصاویر را در اختیار بعضی از مراجع معظم و اعضاء جامعه مدرسین گذاشتند.»

همزمان با انتقادات به برگزاری کنسرت در قم، سخنگوی وزارت ارشاد نیز اعلام کرد که هیچ مجوزی برای برگزاری کنسرت در این شهر داده نشده و برگزاری کنسرت در قم همچنان ممنوع است.

پیش از این، در پی مخالفت امام جمعه مشهد با اجرای کنسرت در این شهر، وزارت ارشاد اعلام کرد که در مشهد نیز مجوز کنسرت صادر نمی شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG