لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۳

ادامه پرونده ستاد امر به معروف اصفهان؛ علی کریمی به خاطر دفاع از مسعود شجاعی به دادگاه رفت


علی کریمی، کاپیتان پیشین تیم ملی ایران، در پی احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه، در این دادسرا حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، علی کریمی روز سه شنبه ۲۹ خرداد، به دلیل آنچه که پیگیری پرونده شش ماه پیش او عنوان شد، به همراه وکیل خود به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه رفت.

گمانه زنی ها ابتدا حاکی از آن بود که آقای کریمی به دلیل پست مربوط به «کمپین نخریدن کالای گران» در اینستاگرام خود، به دادگاه احضار شده است، اما خبرگزاری ها به نقل از وکیل او نوشتند که این احضار گزارش شش ماه پیش ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان صورت گرفته است.

وحید ملکی، وکیل علی کریمی گفت که در جلسه روز سه شنبه به همراه موکلش توضیحاتی ارائه کرده و «ابهام برطرف شد و هیچ‌گونه اتهامی صورت نگرفت.»

بهمن ماه سال گذشته علی کریمی در پی انتشار مطلب و عکسی در اینستاگرام در حمایت از مسعود شجاعی، فوتبالیست ایرانی، که مقابل یک تیم اسرائیلی بازی کرده بود، و همچنین عکسی از آرامگاه کورش در حمایت از گرامیداشت روز کورش، گزارش ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به دادسرا احضار شد.

کاپیتان سابق تیم ملی ایران در پستی که به همراه عکس آرامگاه کورش منتشر کرده نوشته بود: یک مقبره ساده ز سنگ ساخته است، بر گنبد و سیم و زر نپرداخته است.

مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، دو بازیکن باسابقه تیم ملی فوتبال ایران نیز که علی کریمی پستی در حمایت از آنها منتشر کرده، تابستان گذشته به همراه باشگاه یونانی خود مقابل یک باشگاه اسرائیلی مسابقه دادند. جمهوری اسلامی ایران که اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد ورزشکاران ایرانی را از مسابقه مقابل اسرائیل منع می‌کند، از این رو حضور این دو فوتبالیست سرشناس مقابل باشگاه اسرائیلی با واکنش منفی نهادهای حکومتی مواجه شد.

علی کریمی اما در پست اینستاگرام خود خطاب به این دو فوتبالیست نوشت: ما فقط تعهد به باشگاهتان را انجام دادید. مهم نظر مردم نسبت به شماست. ممنون از زحماتی که سالها برای تیم ملی کشیدید.

علی کریمی یک متن انتقادی از فدراسیون فوتبال را نیز به عنوان یکی از پست های اینستاگرامی که موجب شکایت شده، مطرح کرده است.

شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان همزمان با اوج گیری انتقادات تند علی کریمی از فدراسیون فوتبال ایران و رئیس آن، مهدی تاج، مطرح شده است. از همین رو، کاپیتان سابق تیم ملی ایران در منتی که در اینستاگرام خود منتشر کرده نوشته است که شکایت از سوی دوستان رئیس فدراسیون فوتبال علیه او مطرح شده است.​

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG