لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۸

محرومیت احتمالی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به خاطر بازی مقابل باشگاه اسرائیلی


مسعود شجاعی از بازیکنان تاثیرگذار تیمش در مقابل تیم اسرائیلی در بازی پنجشنبه شب بود.
مسعود شجاعی از بازیکنان تاثیرگذار تیمش در مقابل تیم اسرائیلی در بازی پنجشنبه شب بود.

حراست وزارت ورزش ایران می گوید «قطعا» با کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران که در بازی باشگاههای اروپا مقابل یک باشگاه اسرائیلی شرکت کرده، برخورد می شود. به گزارش رسانه های ایران، محمدجواد عباباف مدیرکل حراست وزارت ورزش گفت: «به احتمال بسیار زیاد شجاعی و حاج‌صفی از تیم ملی محروم می‌شوند ولی باید منتظر نظر نهایی مسئولان باشیم».

مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی دو بازیکن ایرانی تیم یونانی پانیونیوس هستند. در ادامه بازی های باشگاه های اروپا، پنجشنبه شب تیم پانیونیوس در آتن میزبان تیم «مکابی تل‌آویو» از اسرائیل بودند که در نهایت بازی را یک بر صفر واگذار کردند. دو بازیکن ایرانی در کل بازی حضور داشتند.
مقام های ایرانی همواره مانع حضور ورزشکاران ایرانی در رقابت با تیم های اسرائیلی می شوند. تاکنون ده ها ورزشکار سرشناس ایرانی در رقابت های معتبر جهانی از جمله کشتی و تکواندو، به خاطر تصمیمات سیاسی مدیران ورزشی، در مواجه با رقیب اسرائیلی شرکت نکرده و حذف شده اند.

در سالهای اخیر بخاطر اعتراض کمیته های ورزشی بین المللی، مقام های جمهوری اسلامی بهانه هایی چون مریضی را عامل عدم حضور ورزشکاران ایرانی مقابل رقبای اسرائیلی طرح می کنند.

ماجرای بازی بازیکنان ایرانی مقابل تیم اسرائیلی اما از دست مسئولان ایرانی خارج بود. تیم یونانی پیشتر اعلام کرده بود این باشگاه به عدم همراهی دو بازیکن در دیدار رفت به میزبانی تل آویو در اسرائیل احترام می‌گذارد اما آنها در بازی برگشت باید به قراردادشان احترام بگذارند.

مسعود شجاعی که کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران است، به تازگی در دیدار با رئیس جمهوری ایران، از حسن روحانی خواسته بود که شرایط را برای حضور زنان در ورزشگاه فراهم کند.

دفاع از اقدام این بازیکنان

دست کم دو بازیکن سرشناس فوتبال ایران از مسعود شجاعی و حاجی صفی دفاع کردند.

علی کریمی که خود زمانی کاپیتان تیم ملی ایران بود، خطاب به این دو بازیکن نوشت «شما فقط تعهد به باشگاهتون رو انجام دادين ،مهم نظرمردم نسبت به شماست».

فرهاد مجیدی دیگر بازیکن سرشناس ایرانی نیز با عکسی از شجاعی و حاج صفی نوشت: بازيكن حرفه‌ای در همه جای دنيا بايد تابع قوانين باشد و حتما همه تلاششان را كردند و نتوانستند باشگاه را برای غيبت در بازی برگشت قانع كنند.لطفا بی‌رحمانه قضاوت نكنيم.

تارنمای رسمی وزارت خارجه اسرائیل به زبان فارسی در توئیتی نوشت آفرین به مسعود شجاعی و احسان حاج صفی که تابوی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی را شکستند.

عصر جمعه فدراسیون فوتبال ایران در بیانیه ای حضور شجاعی و حاج‌صفی مقابل نماینده اسرائیل را محکوم کرد. این موضوع بازتابی در فضای مجازی داشت:

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG