لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

اعتراض کاربران ایرانی به محرومیت احتمالی فوتبالیست‌ها به خاطر بازی مقابل تیم اسرائیلی


صحنه ای از حضور مسعود شجاعی در بازی مقابل تیم اسرائیلی
صحنه ای از حضور مسعود شجاعی در بازی مقابل تیم اسرائیلی

هزاران ایرانی در فضای آنلاین و در رسانه های اجتماعی از فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) خواستار تحریم جمهوری اسلامی ایران شده اند.

روزنامه جروسلم پست در گزارشی نوشت انتقاد آن ها به تصمیم وزارت ورزش دولت روحانی است که مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و احسان حاج صفی هافبک تیم ملی فوتبال ایران، را از حضور در تیم ملی محروم کرده اند.

این دو فوتبالیست سرشناس که در یک باشگاه یونانی بازی می کنند برای بازی در برابر یک باشگاه اسراییلی به زیر پا گذاشتن خط قرمز نظام جمهوری اسلامی متهم شده اند.

اعتراض ها به این دستور دولت ایران در توییتر با هشتگ #NoBan4OurPlayers انجام می گیرد. کاربران می گویند این فوتبالیست ها هستند که باید تصمیم بگیرند مقابل چه کسی بازی کنند.

ولی نصر، رییس دانشکده بین المللی جانز هاپکینز در آمریکا، نوشته است بازیکنان حرفه ای فوتبال افرادی مستقل نیستند بلکه کارکنان باشگاه هایشان هستند.

کاربران می گویند شجاعی و حاج صفی به دلیل قرارداد با باشگاه مقید به شرکت در مسابقه بودند. آن ها از فدراسیون بین المللی فوتبال خواسته اند تیم ملی فوتبال ایران را در واکنش به محرومیت دو ستاره اش تحریم کند.

منتقدان می گویند ممنوعیت وضع شده جمهوری اسلامی برای پرهیز از شرکت در هر مسابقه ای در برابر اسراییل به ورزشکاران ایرانی لطمه زده و باعث شده است آن ها بسیاری از مسابقات را زودهنگام ترک کنند.

برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG