لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۳

برخورد انضباطی با علی کریمی؛ ستاد امر به معروف: شکایت نکردیم


علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران
علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران

یکروز پس از اینکه علی کریمی، کاپیتان سابق تیم ملی ایران و سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت از شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از خود خبر داد، این ستاد شکایت از کریمی را رد کرد اما اعلام کرد که به او تذکر داده است.

همزمان، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال علی کریمی را احضار کرده و رئیس فدراسیون نیز از او شکایت کرده است.

مدیر روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان روز سه شنبه ۱۷ بهمن به خبرگزاری ایرنا گفت که این ستاد چند ماه پیش در پی انتشار پست هایی در صفحه اینستاگرام آقای کریمی، از طریق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به او تذکر داد.

علی کریمی روز دوشنبه در پستی در اینستاگرام خود نوشته بود که به دلیل انتشار تصویری از آرامگاه کورش و همچنین تصویری از احسان حاج صفی و مسعود شجاعی، با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر روبرو شد.

کاپیتان سابق تیم ملی ایران آبان ماه گذشته در پستی که به همراه عکس آرامگاه کورش منتشر کرده نوشته بود: یک مقبره ساده ز سنگ ساخته است، بر گنبد و سیم و زر نپرداخته است.

مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، دو بازیکن باسابقه تیم ملی فوتبال ایران نیز که علی کریمی پستی در حمایت از آنها منتشر کرد، تابستان گذشته به همراه باشگاه یونانی خود مقابل یک باشگاه اسرائیلی مسابقه دادند. جمهوری اسلامی ایران که اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد ورزشکاران ایرانی را از مسابقه مقابل اسرائیل منع می‌کند، از این رو حضور این دو فوتبالیست سرشناس مقابل باشگاه اسرائیلی با واکنش منفی نهادهای حکومتی مواجه شد.

علی کریمی اما در پست اینستاگرام خود خطاب به این دو فوتبالیست نوشت: ما فقط تعهد به باشگاهتان را انجام دادید. مهم نظر مردم نسبت به شماست. ممنون از زحماتی که سالها برای تیم ملی کشیدید.

علی کریمی یک متن انتقادی از فدراسیون فوتبال را نیز به عنوان یکی از پست های اینستاگرامی که موجب شکایت شده، مطرح کرد.

طرح موضوع شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان همزمان با اوج گیری انتقادات تند علی کریمی از فدراسیون فوتبال ایران و رئیس آن، مهدی تاج، مطرح شده است. از همین رو، کاپیتان سابق تیم ملی ایران در منتی که در اینستاگرام خود منتشر کرده نوشته است که شکایت از سوی دوستان رئیس فدراسیون فوتبال علیه او مطرح شده است.

فدراسیون فوتبال اما در بیانیه‌ای نقش خود در شکایت علیه علی کریمی را تکذیب کرد، اما روز سه شنبه اعلام کرد که آقای کریمی به کمیته انضباطی احضار شده است.

واکنش ها به خبر احضار علی کریمی

علاوه بر احضار به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، وکیل مهدی تاج، رئیس فدارسیون فوتبال نیز از علی کریمی به دلیل آنچه تهمت و هتک حرمت خواند، از علی کریمی شکایت کرد.

علی کریمی هفته گذشته در جریان کنفرانس خبری پس از مسابقه سپیدرود رشت و استقلال اهواز پس از اعتراض به داوری، به اقدامات فدراسیون فوتبال به شدت انتقاد کرد و اتهاماتی را علیه رئیس آن مطرح کرد. او مطالبی هم علیه رئیس فدراسیون فوتبال در اینستاگرام خود منتشر کرد.

از سوی دیگر، مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران که به دنبال بازی مقابل یک باشگاه اسرائیلی ماههاست به تیم ملی دعوت نشده است، در پیامی اینستاگرامی با اشاره به خبر شکایت ستاد امر به معروف از کریمی نوشت که علی کریمی وجدان بیدار فوتبال ایران است و کسی در شرافت و میهن دوستی او شک ندارد.

یکی از بازیکنان سابق تیم ملی جوانان نیز در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا، برخی از اتهامات علی کریمی درباره عملکرد فدراسیون فوتبال را تایید کرد و گفت که فدراسیون پس از هر بازی لباس‌های تیم ملی را از آنها می‌گرفت؛ حتی در یک مورد چند بازیکن که لباس ها را از تن خود درنیاورده بودند مجبور شدند در نمازخانه فرودگاه امام لباس های تیم ملی را درآوردند و تحویل دهند.

در آخرین رویدادها درباره علی کریمی، سعید فتاحی، مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ به خبرگزاری ها اعلام کرد که این مربی اجازه حضور در کنفرانس خبری بعد از بازی ها را ندارد. اگر چه آقای فتاحی دلیل این موضوع را نداشتن کارت سرمربیگری آقای کریمی دانست اما به نظر می رسد این ممنوعیت به دلیل انتقادات تند سرمربی سپیدرود رشت در کنفرانس خبری هفته گذشته رخ داده باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG