لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۵

پرداختن به کوروش کبیر و دفاع از مسعود شجاعی موجب شکایت از علی کریمی شد


علی کریمی، کاپیتان سابق تیم ملی ایران و سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت از شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از خود خبر داد.

علی کریمی در پستی که روز دوشنبه ۱۶ بهمن در اینستاگرام خود منتشر کرده نوشته است که به دلیل انتشار تصویری از آرامگاه کورش و همچنین تصویری از احسان حاج صفی و مسعود شجاعی، با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر روبرو شده است.

کاپیتان سابق تیم ملی ایران در پستی که به همراه عکس آرامگاه کورش منتشر کرده نوشته است: یک مقبره ساده ز سنگ ساخته است، بر گنبد و سیم و زر نپرداخته است.

مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، دو بازیکن باسابقه تیم ملی فوتبال ایران نیز که علی کریمی پستی در حمایت از آنها منتشر کرده، تابستان گذشته به همراه باشگاه یونانی خود مقابل یک باشگاه اسرائیلی مسابقه دادند. جمهوری اسلامی ایران که اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد ورزشکاران ایرانی را از مسابقه مقابل اسرائیل منع می‌کند، از این رو حضور این دو فوتبالیست سرشناس مقابل باشگاه اسرائیلی با واکنش منفی نهادهای حکومتی مواجه شد.

علی کریمی اما در پست اینستاگرام خود خطاب به این دو فوتبالیست نوشت: ما فقط تعهد به باشگاهتان را انجام دادید. مهم نظر مردم نسبت به شماست. ممنون از زحماتی که سالها برای تیم ملی کشیدید.

علی کریمی یک متن انتقادی از فدراسیون فوتبال را نیز به عنوان یکی از پست های اینستاگرامی که موجب شکایت شده، مطرح کرده است.

شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان همزمان با اوج گیری انتقادات تند علی کریمی از فدراسیون فوتبال ایران و رئیس آن، مهدی تاج، مطرح شده است. از همین رو، کاپیتان سابق تیم ملی ایران در منتی که در اینستاگرام خود منتشر کرده نوشته است که شکایت از سوی دوستان رئیس فدراسیون فوتبال علیه او مطرح شده است.

فدراسیون فوتبال اما در بیانیه‌ای نقش خود در شکایت علیه علی کریمی را تکذیب کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG