لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۴

پدر سارینا ساعدی: خون دخترم را نمی‌فروشم؛ مردم فریب مصاحبه‌ام با صداوسیما را نخوردند


هاشم ساعدی، پدر سارینا ساعدی، بر سر مزار دخترش
هاشم ساعدی، پدر سارینا ساعدی، بر سر مزار دخترش

پدر سارینا ساعدی، نوجوان ۱۶ ساله کشته‌شده در اعتراضات شهر سنندج، روز پنجشنبه در پستی اینستاگرامی گفت خون دخترش را نمی‌فروشد. او پیشتر مقابل دوربین صداوسیما گفته بود دخترش سابقه خودکشی داشته و موقعی که در خانه حضور داشته درگذشته است.

هاشم ساعدی با اشاره به ادعای فرماندار سنندج مبنی بر مرگ سارینا بر اثر مصرف مواد مخدر گفت در گواهی فوت او علت «نامعلوم» عنوان شده است. آقای ساعدی در ادامه خطاب به فرماندار سنندج نوشت: «شما می‌خواستی اسم بچه من را خراب کنی و با آبروی مردم بازی کنید.»

تصویری از گواهی فوت سارینا ساعدی که توسط وبسایت کُردپا منتشر شده است
تصویری از گواهی فوت سارینا ساعدی که توسط وبسایت کُردپا منتشر شده است

پدر سارینا در ارتباط با پخش «اعتراف اجباری» خود نیز گفته است این فیلم سبب نشده مردم فریب بخورند.

او در واکنش به پیشنهادهای حراست مدرسه سارینا برای دادن پول گفته است: «خون دخترم را نمی‌فروشم.»

سارینا ساعدی، نوجوان ۱۶ ساله سنندجی، در جریان یک تجمع اعتراضی در چهارم آبان‌ماه سال جاری در سنندج بر اثر ضربات باتوم به سرش دچار خونریزی مغزی شد و پس از یک روز بستری در بیمارستان جان باخت.

رسانه‌های جمهوری اسلامی با پخش مصاحبه پدر سارینا که اکنون مشخص شده «اعتراف اجباری» بوده اعلام نام سارینا در فهرست کشته شدگان اعتراضات را «کشته‌سازی» توصیف کرده بودند.

به گزارش آژانس خبری کُردپا، از زمان کشته شدن سارینا، نهادهای امنیتی خانواده او را تحت فشار گذاشته‌اند که فرزند خود را در بنیاد شهید نام‌نویسی کنند اما خانواده سارینا زیر بار این فشارها نرفته است.

XS
SM
MD
LG