لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۲

اتحادیه اروپا: فشار بر جمهوری اسلامی را با اعمال تحریم‌های بیشتر افزایش می‌دهیم


رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، اورزولا فون در لاین - آرشیو
رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، اورزولا فون در لاین - آرشیو

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه وعده داد که جمهوری اسلامی ایران و بلاروس را به دلیل حمایت از روسیه در تهاجم به اوکراین، با تحریم‌های جدیدی تنبیه کند.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما با مجموعه‌ای از تحریم‌های گزنده، فشار بر کرملین را تا زمانی که طول بکشد ادامه می‌دهیم، این تحریم‌ها را به کسانی که از جنگ روسیه حمایت نظامی می‌کنند مانند بلاروس یا ایران گسترش می‌دهیم.»

پیشتر مقامات آمریکایی و رسانه‌های غربی اعلام کرده بودند که جمهوری اسلامی پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، صدها فروند پهپاد جنگی به روسیه داده است. مقامات ایران ابتدا این موضوع را تکذیب کردند، اما بعدا گفتند که این پهپادها را پیش از تهاجم روسیه به اوکراین دادند. مقامات اوکراین گفتند که این ادعای جمهوری اسلامی دروغ است.

از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه به نقل از مقامات اوکراینی گزارش داد که نیروهای روسیه در حال تشدید حملات خود به مواضع اوکراین در اطراف شهر ویران شده باهموت در منطقه دونباس هستند و سطوح جدیدی از مرگ و ویرانی را در نبردی که چندین ماه برای کنترل شرق اوکراین طول کشیده است، به این کشور تحمیل کرده‌اند.

پس از این که نیروهای اوکراینی شهر جنوبی خرسون را در نوامبر بازپس گرفتند، درگیری میان دو طرف در اطراف باهموت شدت گرفت.

XS
SM
MD
LG