لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

کانادا یامین‌پور، قمی و سه نهاد جمهوری اسلامی را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد


پرچم کانادا در مقابل «برج صلح» در پارلمان این کشور در اوتاوا
پرچم کانادا در مقابل «برج صلح» در پارلمان این کشور در اوتاوا

کانادا روز دوشنبه ١٩ دی‌ماه دو فرد و سه نهاد دیگر جمهوری اسلامی را به مجموعه تحریم‌ها اضافه کرد.

طبق بیانیه دولت کانادا، حکومت ایران به‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی نقض سیستماتیک و فاحش حقوق بشر همچنان به سرکوب معترضان ادامه می‌دهد و برای توجیه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده‌اش در داخل و خارج ایران تبلیغ می‌کند.

ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا، با اشاره به همبستگی کشورش با مردم ایران گفت: «رژیم ایران باید سرکوب هولناک اعتراضات را متوقف کند. آزادی بیان برای همه است و کانادا همچنان در کنار کسانی می‌ایستد که به پا می‌خیزند و خواهان شنیده شدن صدایشان می‌شوند.»

  • تحریم‌شدگان

وحید یامین‌پور: معاون وزیر ورزش و جوانان، دبیر شورای عالی جوانان، و مسئول تبلیغات دولتی که مجری برنامه، تولید کننده محتوا، و مشورت‌دهنده به صدای و سیمای جمهوری اسلامی است.

وحید یامین‌پور
وحید یامین‌پور

محسن قمی: عضو مجلس خبرگان رهبری، و عضو هیئت نظارت بر مطبوعات و شورای عالی انقلاب فرهنگی . قمی همچنین معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر جمهوری اسلامی است.

محسن قمی
محسن قمی

بنیاد پانزده خرداد: یک بنیاد انقلابی و معاف از مالیات که طبق اعلام دولت کانادا بر ثروت دزدسالاران جمهوری اسلامی می‌افزاید، عملیات‌های بلندپایه‌ترین مقام‌های حکومت را تامین مالی می‌کند، و سیاست‌های داخلی و فعالیت‌های منطقه‌ای را که تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی هستند، اجرا می‌کند.

روزنامه ایران: روزنامه دولتی که اطلاعات نادرست و تبلیغات حکومت را به منظور توجیه سرکوب داخلی و عملیات‌ بی‌ثبات‌کننده منطقه‌ای سازمان‌هایی همچون نیروی قدس سپاه و بازیگران غیردولتی متحد جمهوری اسلامی منتشر می‌کند.

هیئت نظارت بر مطبوعات: وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که طبق قانون مطبوعات جمهوری اسلامی، این اختیار را دارد که به طور خودسرانه و با بهانه‌هایی همچون «ضرر به مبانی اسلام» یا «توهین به ولی فقیه» خبرگزاری‌ها و نشریات را تعطیل کند.

تا پیش از امروز، کانادا ۱۲۵ شخص و ۱۸۶ نهاد امنیتی، اطلاعاتی، و اقتصادی جمهوری اسلامی را تحت تحریم قرار داده است.

XS
SM
MD
LG