لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۶

احمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری: «توصیه» رهبر ایران مانع حضورم نمی‌شد


ثبت نام احمدی‌نژاد و بقایی با حضور اسفندیار رحیم مشایی
ثبت نام احمدی‌نژاد و بقایی با حضور اسفندیار رحیم مشایی

محمود احمدی‌نژاد که پیش از این از سوی رهبر جمهوری اسلامی از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری منع شده بود، همراه با حمید بقایی برای نامزدی در انتخابات، ثبت نام کرد. رئیس جمهوری سابق ایران گفت که «توصیه» آیت‌الله خامنه‌ای به معنای «نهی» از شرکت در انتخابات نبوده است.

دومین روز ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ایران با یک شگفتی همراه بود و محمود احمدی‌نژاد که پیش از این از حمید بقایی اعلام حمایت کرده بود، خود نیز داوطلب شرکت در انتخابات شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای احمدی‌نژاد درباره این اقدام خود توضیح داد که به «قول اخلاقی» خود پایبند است و ثبت نامش در انتخابات «صرفا برای حمایت» از حمید بقایی است.

او گفت: «مقام معظم رهبری به من سفارش کردند که در انتخابات به عنوان کاندیدا شرکت نکنم، من نیز پذیرفتم البته این معنای نهی نبود و توصیه ایشان بود و توصیه ایشان مانع حضورم نمی‌شد.»

سال گذشته پس از اینکه برخی از چهره‌های اصولگرا از مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با ریاست جمهوری دوباره احمدی نژاد خبر دادند، آیت‌الله خامنه ای پنجم مهر ماه در یک سخنرانی تایید کرد که حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را «صلاح» نمی‌داند.

آقای احمدی‌نژاد نیز در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی عنوان کرد که قصد نامزدی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری را ندارد.

انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با انتخابات شوراهای شهر و روستا، روز ۲۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG