لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۰

دستور وزیر کشور ایران برای پیگیری عامل انتشار عکس‌های مینو خالقی


مینو خالقی در ضیافت شام حسن روحانی
مینو خالقی در ضیافت شام حسن روحانی

وزیر کشور ایران به نیروی انتظامی دستور داده تا انتشار تصاویر خصوصی منتسب به مینو خالقی را پیگیری کرده و عاملان این اقدام را به دستگاه قضایی معرفی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ایران این دستور هفته گذشته و بلافاصله پس از انتشار عکس‌ها در فضای مجازی صادر شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران خطاب به معاون امنیتی نیروی انتظامی ایران نوشته که انتشار تصاویر خصوصی منتسب به مینو خالقی، منجر به شکستن حریم خصوصی او و جریحه دار شدن افکار عمومی شده است.

مینو خالقی، نامزد فهرست اصلاح طلبان در دور نخست انتخابات مجلس دهم به عنوان نفر سوم از پنج منتخب اصفهان به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد اما شورای نگهبان آرای او را باطل کرد. گفته می‌شود که انتشار تصاویری از خانم خالقی بدون حجاب اسلامی باعث ابطال آرای او شده است.

دولت حسن روحانی با این اقدام شورای نگهبان مخالف است و هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه موضوع را بررسی می کند. این هیات با دستور آیت‌الله خامنه‌‎ای تشکیل شده و در مواردی که اختلافی بین سران سه قوه جمهوری اسلامی رخ می‌دهد به رهبر ایران گزارش می‌دهد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران پس از آن که منتخبان زن این دوره از مجلس را ۱۸ نفر اعلام کرد، مینو خالقی را به ضیافت شام نمایندگان مجلس نیز دعوت کرد.

آقای روحانی پیش از این گفته بود نهادی به غیر از خود مجلس حق دخالت در اعتبارنامه منتخبان مجلس را ندارد.

علی مطهری، نماینده تهران نیز گفته است در صورتی که وزیر کشور اعتبارنامه مینو خالقی را به مجلس نفرستد، نمایندگان مجلس وزیر را استیضاح خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG