لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۵

هواپیماهای ناشناس به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه حمله کردند


تصویر یک حمله هوایی اسرائيل به سوریه - آرشیو
تصویر یک حمله هوایی اسرائيل به سوریه - آرشیو

به گفته منابع نظامی و ساکنان محلی، روز دوشنبه هواپیماهای ناشناس به یک پایگاه تحت کنترل شبه نظامیان مورد حمایت ایران در استان دیرالزور، در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق، حمله کردند.

آنها گفتند که این حملات در جنوب شهر میادین در امتداد رودخانه فرات انجام شد. این منطقه از چهار سال پیش و به دنبال بیرون راندن شبه نظامیان داعش به یک پایگاه عمده چندین گروه شبه‌نظامی شیعه عمدتا عراقی تبدیل شده است.

به گزارش رویترز،‌ دو نفر از ساکنان منطقه گفتند که در پی این حمله، شبه نظامیان تحت حمایت ایران در حالت آماده‌باش قرار گرفتند و در خیابان‌ها به گشتزنی پرداختند، و آمبولانس‌ها نیز به سرعت به سوی حومه بیابانی این شهر در حرکت بودند.

احمد الشاوی، یکی از ساکنان منطقه، در پیامی به خبرگزاری رویترز گفت: «شبه نظامیان وحشت‌زده از رهگذران و خودروها می‌خواستند مرکز شهر و خیابان‌های اصلی اطراف آن را ترک کنند.»

به گفته ساکنان و منابع نظامی، شبه نظامیان شیعه اکنون شهر عشایری عمدتا سنی میادین را کنترل می‌کنند و حضور آنها در استان دیرالزور رو به افزایش است.

اسرائيل بارها گفته است که با حضور نظامی ایران در سوریه مقابله می‌کند و چندین بار به اهداف مختلفی در سوریه حمله کرده است.

XS
SM
MD
LG