لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

روایت ناطق نوری از فساد اقتصادی: «اوضاع خراب است»


رئیس دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به اتهامات مالی وارد شده به او گفت که اگر کسی چیزی از فرزندان و دامادهایش می‌داند، «رو کند».

علی‌اکبر ناطق‌نوری، رئیس دفتر بازرسی رهبری روز دوشنبه ۲۲ آذر در همایش مبارزه با فساد عنوان کرد که هر هفته یک یا دو مورد گزارش به دفتر رهبری می‌رسد که «مثلا پسرعمه یا پسرخاله» ناطق نوری کارهایی انجام می‌دهند و این موضوع نشان دهنده آن است که «اوضاع خراب است».

به تازگی فاضل لاریجانی، برادر صادق و علی، روسای قوه قضائیه و مجلس ایران با انتشار نامه‌ای خواستار رسیدگی به دارایی‌های «نزدیکان محمود احمدی‌نژاد» و دارایی‌های «علی‌اکبر ناطق ‌نوری و نزدیکانشان» شده بود.

پیش از این و در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ نیز محمود احمدی‌نژاد اتهاماتی به پسر ناطق نوری وارد کرده بود.

آقای ناطق نوری در سخنرانی خود به موضوع پسرش اشاره کرد و گفت زمانی که رئیس مجلس بوده، از وزارت اطلاعات به او خبر داده‌اند که پسرش در پرونده‌ای دست داشته است. او مدعی شد که پسرش را «با چشم گریان» از خانه بیرون کرده و به ماموران اطلاعات هم گفته که پسرش را دستگیر کنند اما بعد از دو هفته مشخص شد که «اشتباه» شده است.

رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که « اقوام من حق ندارند که از نام من استفاده کنند و هر کسی و هر موردی به نام بنده کاری انجام داده بیایید به دفتر بازرسی و آن موضوع و آن طرف را به من معرفی کنید نه اینکه بگویید گفته‌اند.»

فاضل لاریجانی سال‌هاست که به فساد مالی متهم است و محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران فیلمی از او در مجلس پخش کرد که به سعید مرتضوی پیشنهاد «کار چاق کنی» می‌داد اما آقای لاریجانی به تازگی در نامه‌ای به دادستان تهران خواستار بررسی همزمان اموال خود، نزدیکان احمدی‌نژاد و نزدیکان ناطق نوری شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG