لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ایران ۰۱:۱۰

زنده کرونا در ایران و جهان| شناسایی نزدیک به ۳هزار بیمار کرونا طی یک شبانه‌روز در ایران؛ شمار قربانیان: ۷۸۷۸


خلاصه

مهمترین خبرها درباره شیوع کرونا

  • جمهوری اسلامی ایران اولین مرگ بر اثر کرونا را یک اسفند اعلام کرد در حالیکه بعد معلوم شد مقامات از قبل از شیوع بیماری خبر داشتند
  • مقامات جمهوری اسلامی تا روز دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹، مرگ ۷ هزار و ۸۷۸ نفر را به طور رسمی اعلام کردند و تعداد کل مبتلایان هم به ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر رسید. هرچند آمار واقعی بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است و مقامات در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان اطلاع‌رسانی نمی‌کنند. پیشتر یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته بود آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است
  • تا روز دوشنبه ۱۲ خرداد در آمریکا بیش از یک میلیون ۸۳۷ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۱۰۶ هزار نفر جان باخته‌اند. آمریکا بیشترین تعداد بیمار مبتلا به کرونا را در جهان دارد. این در حالی است که آمار رسمی چین، روسیه و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.
  • وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه ۶ اسفند گفت نگرانیم ایران درباره شیوع کرونا در این کشور مخفی‌کاری کرده باشد. او روز جمعه ۹ اسفند هم دوباره گفت که از مخفی کاری ایران نگران است
  • مایک پمپئو پیشنهاد همکاری کامل برای کمک‌رسانی به مردم ایران را داد اما ایران این پیشنهاد را رد کرد
  • ۵ فروردین، وزیر خارجه آمریکا گفت «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان جان مردم را به خطر می‌اندازد»
۰۰:۰۰

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل می‌گوید تست کرونای یکی از کارمندان این دفتر مثبت بوده است. دفتر بنیامین نتانیاهو در حال بررسی این موضوع برای ارائه رهنمودهای مناسب به کسانی است که با فرد بیمار در ارتباط بوده‌اند.آقای نتانیاهو تا به حال دو بار در قرنطینه قرار گرفته است؛ یکبار در ماه مارس پس از ابتلای یکی از کارمندانش به کرونا و بار دیگر در ماه آوریل و زمانی که وزیر بهداشت این کشور به «کووید-۱۹» مبتلا شد.

۲۳:۵۰

اسپانیا در بیست و چهار ساعت گذشته، هیچ مورد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا مشاهده نکرد. این، نخستین بار از ماه مارس است که شمار جانباختگان از «کووید-۱۹» در اسپانیا به صفر می‌رسد. همچنین، در شبانه‌روز گذشته، ۷۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تأیید شد. اسپانیا در کل، ۲۴۰ هزار مورد ابتلا به کرونا داشته است و ۲۷ هزار و ۱۲۷ نفر جان خود را در پی ابتلا به این ویروس از دست دادند.

۲۳:۴۵

۲۲:۲۷

هند، بیش از ۸ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در یک شبانه‌روز به ثبت رساند.


این کشور، همچنین مرگبارترین هفته خود را از زمان آغاز همه‌گیری کرونا تجربه کرد. شمار مبتلایان در هند به ۱۸۲ هزار و ۱۴۳ نفر رسید که از این تعداد، ۵ هزار و ۱۶۴ نفر جان خود را از دست دادند.

۲۱:۰۸

حدود ۱۴۵ هزار نفر در پنجاه و چهار کشور آفریقایی به «کووید-۱۹» مبتلا شده‌اند.


از این تعداد، ۶۱ هزار نفر بهبود یافته و بیش از ۴ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. آفریقای جنوبی، بیشترین شمار مبتلایان را دارد و مصر، بیسترین شمار مرگ و میر را ثبت کرده است.

۲۱:۰۱

۲۰:۳۶

شرکت آمریکایی «گیلیاد» می‌گوید نتایج فاز سوم آزمایشهای بالینی روی داروی ضدویروس «رمدسیویر» در بیماران مبتلا به کرونا نشان داده که ۶۵درصد از آنها پس از یازده روز وضعیت جسمانی بهتری پیدا کردند.

رمدسیویر، مکانیزمی که برخی ویروس‌ها از جمله نوع جدید ویروس کرونا برای تکثیر استفاده می‌کنند را مختل می‌کند و توسط سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا برای موارد اورژانسی «کووید-۱۹» مورد تأیید قرار گرفته است.

۱۵:۴۶
پاکسازی بازار در شهر استانبول
پاکسازی بازار در شهر استانبول

رستورانها و کافه‌های ترکیه از امروز درهای خود را به روی مردم باز می‌کنند.

همچنین میلیونها نفر به سر کار خود بازگشته‌اند و از محدودیتهای مسافرتی نیز کاسته شده است.

وزارت بهداشت ترکیه روز یکشنبه گزارش داد که در شبانه‌روز گذشته، ۸۳۹ مورد جدید ابتلا به «کووید-۱۹» در کشور مشاهده شده است.

در کل، ۱۶۴ هزار و ۹۴۲ نفر در ترکیه به این بیماری مبتلا شدند.

۱۴:۱۰

براساس آمار رسمی وزارت بهداشت، با شناسایی ۲ هزار و ۹۷۹ مورد ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ به ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته ۸۱ مبتلا جان خود را از دست دادند و آمار قربانیان این ویروس به ۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است. همچنین وزیر بهداشت ایران از پیک این بیماری در استان های «سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و هرمزگان» خبر داده است.

آمار رسمی ایران در حالی است که شمار واقعی بالاتر از این اعداد است و مقام‌های جمهوری اسلامی میزان واقعی مرگ و ابتلا به کرونا را به عموم نمی‌گویند. پیشتر، یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته بود آمار اعلام شده توسط مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم میزان مبتلایان واقعی است.

۱۴:۴۶ ۱۱.۳.۱۳۹۹

براساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران، شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی ۲هزار و ۵۱۶ ابتلا طی شبانه روز گذشته به ۱۵۱هزار و ۴۶۶ نفر رسید.

بنابر این گزارش در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس به ۷ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است. وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز اعلام شده و استان‌های اصفهان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

آمار رسمی ایران در حالی است که شمار واقعی بالاتر از این اعداد است و مقام‌های جمهوری اسلامی میزان واقعی مرگ و ابتلا به کرونا را به عموم نمی‌گویند. پیشتر، یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته بود آمار اعلام شده توسط مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم میزان مبتلایان واقعی است.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG