لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ایران ۲۲:۳۳

کرونا در ایران و جهان |آمار مرگ براثر کرونا در ایران به ۴۱۱۰ نفر رسید؛ تعداد کل ابتلا: ۶۶۲۲۰


خلاصه

مهمترین خبرها درباره شیوع کرونا

  • جمهوری اسلامی ایران اولین مرگ بر اثر کرونا را یک اسفند اعلام کرد در حالیکه بعد معلوم شد مقامات از قبل از شیوع بیماری خبر داشتند
  • مقامات جمهوری اسلامی تا روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹، مرگ ۴ هزار و ۱۱۰ نفر را به طور رسمی اعلام کردند و تعداد کل مبتلایان هم به ۶۶ هزار و ۲۲۰ نفر رسید. این آمار در حالی است که یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته است آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است
  • تا روز چهارشنبه ۲۱ فروردین در آمریکا ۴۳۵ هزار و ۱۶۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و۱۴هزار و ۷۹۷ نفر جان باخته‌اند. آمریکا بیشترین تعداد بیمار مبتلا به کرونا را در جهان دارد
  • وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه ۶ اسفند گفت نگرانیم ایران درباره شیوع کرونا در این کشور مخفی‌کاری کرده باشد. او روز جمعه ۹ اسفند هم دوباره گفت که از مخفی کاری ایران نگران است
  • مایک پمپئو پیشنهاد همکاری کامل برای کمک‌رسانی به مردم ایران را داد اما ایران این پیشنهاد را رد کرد
  • ۵ فروردین، وزیر خارجه آمریکا گفت «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان جان مردم را به خطر می‌اندازد»
۱۸:۳۳

۱۴:۲۲

وزارت بهداشت ایران از مرگ ۱۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و در مجموع اعلام کرد که تا کنون چهار هزار و ۱۱۰ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه ۲۱ فروردین گفت که طی ۲۴ساعت گذشته هزار و ۶۳۴ مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده و آمار مبتلایان در ایران به ۶۶هزار و ۲۲۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت این آمار را به تفکیک استانی اعلام نمی کند از سوی دیگر مقامات دولت از بازگشایی دوباره واحدهای صنفی در ایران خبر داده اند.

۱۳:۱۱

هادی یزدانی، پزشک و از اعضای «حزب اتحاد ملت ایران اسلامی» در صفحه توئیتر خود با انتشار تصویر یک نامه از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خطاب به کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت نوشت: «آقای سخنگوی وزارت بهداشت! چرا باید برای صدور گواهی فوت افراد کرونا مثبت یا مشکوک به کرونا با نماینده‌ی سپاه پاسداران تماس گرفته شود؟»

این اولین بار نیست که فضای امنیتی در دوران بحران کرونا در ایران خبرساز شده است. محدودیت در اطلاع رسانی، دخالت نهادهای امنیتی و همچنین غفلت آگاهانه در استفاده از خط هوایی دولتی «ماهان ایر» مرتبط با سپاه و نیروی قدس که پروازهای خود را علی رغم شیوع کرونا به چین ادامه داد، از جمله این موارد است.

۱۱:۵۶

در پی شیوع گسترده کرونا در ایران رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از خسارت ۹۰ درصدی ناشران در این روزها خبر داد.

هومان حسن‌پور روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه گفت که ناشران و کتابفروشان دچار خسارت ۹۰ درصدی شده‌اند، ۱۰ درصد را هم برای فروش اینترنتی می‌گویم وگرنه وضعیتمان بد است. همچنین موزعان، تولیدکنندگان کارت پستالی و سالنامه‌ها هم این مشکلات مواجه هستند.

در حال حاضر شیوع کرونا در ایران بیش از ۶۴هزاز مبتلا و نزدیک به ۴هزار قربانی داشته است.

۱۴:۲۹ ۲۰.۱.۱۳۹۹

وزارت بهداشت ایران، با اعلام مرگ ۱۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار قربانیان کووید ۱۹ در کشور را ۳هزار و ۹۹۳ نفر گزارش داد.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه گفت که در ۲۴ساعت گذشته هزار و ۹۹۷ مبتلای جدید شناسایی شده و آمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۶۴هزار و ۵۸۶نفر رسیده است.

این آمار در حالی است که مقامات ایران از بازگشایی ۷۵درصد از واحدهای صنفی از روز ۲۳ فروردین ماه خبر داده‌اند.

۱۳:۲۲ ۲۰.۱.۱۳۹۹

پس از انتشار اخباری درباره حضور افرادی در بیمارستان ها که با استفاده از طب اسلامی ادعای درمان کرونا را داشتند، رئیس دانشکده طب ایرانی گفت که برخی از این افراد همچنان متواری هستند.
حسین رضایی زاده، رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود که برخی از این افراد نیز بازداشت شده‌اند.

پیش از این خبرهایی از بازداشت یک آخوند که با حضور در بیمارستانی در گیلان مدعی درمان کرونا بود، منتشر شد اما برخی خبرهای غیررسمی حاکی است که این فرد در کمتر از ۴۸ ساعت آزاد شده است.

اقدام خطرناک یک آخوند برای تجویز طب اسلامی بین بیماران مبتلا به کرونا
اقدام خطرناک یک آخوند برای تجویز طب اسلامی بین بیماران مبتلا به کرونا

۱۱:۰۷ ۲۰.۱.۱۳۹۹

در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا به دلیل شیوع ویروس کووید۱۹ در قرنطینه قرار دارند مقامات ایران از آغاز به کار ۷۵درصد از واحدهای صنفی سراسر کشور خبر داده‌اند.

سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران گفت که از روز شنبه ۲۳ فروردین ماه ۷۵ درصد واحدهای صنفی در سراسر کشور بجز استان تهران فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

این اظهارات در حالی است که شمار جانباختگان کووید ۱۹ در ایران به ۳۸۷۲ نفر رسیده و حتی وزیر بهداشت اعلام کرده که هنوز به مرحله «مهار و کنترل» کرونا در ایران نرسیده‌ایم و «نباید دچار توهم محاسباتی بشویم.»

۱۱:۰۳ ۲۰.۱.۱۳۹۹

جک دورسی، مدیرعامل شرکت توئیتر، با انتشار چندین توئیت در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ماه اعلام کرد که یک میلیارد دلار، معادل ۲۸ درصد از ثروت خود را برای مقابله با ویروس کرونا در سراسر جهان اهدا می‌کند.

او همچنین گفت که با این مبلغ شرکتی برای تامین منابع مالی جهت مقابله با کرونا در سراسر جهان تاسیس خواهد شد و پس از خلع سلاح این بیماری همه گیر، این پول به مسائلی مانند بهداشت و آموزش دختران و اقشار کم درآمد اختصاص می یابد.

شیوع کرونا در جهان تا کنون بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مبتلا و بیش از ۸۲هزار قربانی بر جای گذشته است.

۱۷:۳۱ ۱۹.۱.۱۳۹۹

در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در قرنطینه قرار دارند، ترکمنستان به مناسبت روز جهانی بهداشت برنامه دوچرخه‌سواری برپا کرده است. ترکمنستان ادعا می‌کند هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا نداشته است ولی بسیاری از کارشناسان نگران پنهانکاری دولت در این رابطه هستند.

گزارش ها حاکی است که در کشور ترکمنستان رسانه ها از استفاده از کلمه «ویروس کرونا» منع شده‌اند.

۱۷:۰۶ ۱۹.۱.۱۳۹۹

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG