لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۵

انتقاد علی جنتی از برخی امامان جمعه: به طور کلی با موسیقی و تئاتر مخالفند


بوسه علی جنتی بر دست مکارم شیرازی. او چندین بار با مراجع تقلید دیدار کرد
بوسه علی جنتی بر دست مکارم شیرازی. او چندین بار با مراجع تقلید دیدار کرد

علی جنتی، وزیر مستعفی ارشاد در جلسه خداحافظی خود از این وزارتخانه گفت برخی به دنبال ایجاد فضایی در ایران هستند که «کسی نتواند تنفس کند».

مراسم خداحافظی علی جنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه ۳ آبان برگزار شد و آقای جنتی در بخش‌هایی از سخنرانی خود به انتقاد از برخی امامان جمعه و نیروهای تندرو پرداخت.

به گفته وزیر سابق ارشاد، برخی امامان جمعه بر اساس گزارش‌هایی که به دستشان می‌رسد نظر می‌دهند و مثلا برای اجرای یک تئاتر «برافروخته» می‌شوند که آن را ندیده‌اند و یا می‌گویند که به طور کلی کلا با موسیقی و تئاتر مخالفند.

او ایراد به پوشش زنان در کنسرت‌ها را هم رد کرد و گفت: « می‌‌گویند باید تماشاچی‌ها را کنترل کنید. اگر قرار بر این است می‌خواهید فیلم بیاورم تا ببینید در مراسم سینه‌زنی و عزاداری خانم‌هایی که ایستاده‌اند چه وضعیتی دارند؟ پس باید آنها را هم تعطیل کنیم!»

علی جنتی به استفاده مردم ایران از دیش و ماهواره در عین ممنوع بودن آن اشاره کرد و گفت که ممنوعیت‌ها برای شبکه‌های اجتماعی نیز بی‌اثر بوده و حالا دفاتر «مراجع تقلید» هم از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام استفاده می‌کنند.

علی جنتی، فرزند احمد جنتی دبیر شورای نگهبان است اما سیاست‌های او در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعتراضات و انتقادهایی از سوی اصولگرایان مواجه شده بود. در نهایت آقای جنتی استعفا کرد و حسن روحانی روز دوم آبان، طی نامه ای به رئیس مجلس، سید رضا صالحی امیری را برای تصدی وزارت ارشاد معرفی کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG