لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۴

قوه قضائیه درباره دستگیری «عوامل موساد»: قصد «ترور دانشمندان هسته‌ای» را داشتند


تاسیسات هسته‌ای ایران (آرشیو)
تاسیسات هسته‌ای ایران (آرشیو)

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در استان سیستان و بلوچستان گفت که چند تن را به عنوان عوامل موساد، سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل، بازداشت کرده‌اند که به ادعای او «ترور دانشمندان هسته‌ای» در دستور کار آنها بوده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران در روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد، مهدی شمس‌آبادی دادستان زاهدان بدون اعلام جزئیاتی از تعداد و هویت این افراد گفت، «عوامل این باند در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند» و «تعداد دیگری از اعضا و عوامل این باند در خارج از استان» بازداشت شده‌اند.

شمس‌آبادی تأکید کرد: «طبق اقرار متهمان، برخی از آنها با افسران موساد مستقیما در ارتباط بودند.

همچنین ایرنا به نقل از اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان در تاریخ ۳۱ فروردین از دستگیری «سه جاسوس وابسته به موساد» خبر داده که «در انتشار اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی‌شده دست داشته‌اند.»

این در حالی است که در هفته‌های گذشته گزارش‌هایی از مرگ پی‌در‌پی چند دانشمند هسته‌ای در نقاط مختلف ایران منتشر شده و مقامات جمهوری اسلامی ایران مواردی را مرگ ناشی از بیماری و برخی موارد دیگر را کشته شدن حین «عملیات» عنوان کردند.

تنها در یک مورد، محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده «دانشگاه امام حسین» سپاه پاسداران در پی کشته شدن «یک کارمند وزارت دفاع» در منطقه نظامی پارچین، گفت که «خودش مورد هدف نبود، اما تحت تأثیر یک خرابکاری صنعتی قرار گرفت.»

XS
SM
MD
LG