لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

انتخابات شوراهای شهر و روستا؛ از داور فوتبال گرفته تا خواننده و بازیگر در تهران ثبت نام کردند


علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال هم برای نامزدی انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرد.
علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال هم برای نامزدی انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرد.

ثبت نام برای نامزدی انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران در حالی روز سوم خود را پشت سر گذاشت که چهره‌های شناخته شده مختلفی تا این روز برای عضویت در شورای شهر تهران برای نامزدی ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی پورعلی مطلق، دبیر ستاد انتخابات ایران عصر چهارشنبه دوم فروردین به خبرنگاران گفت که تا آن لحظه، حدود ۵۶ هزار نفر برای حضور در انتخابات شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند.

به گفته او از میان این تعداد، ۷۹۵ نفر برای نامزدی انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده اند.

در این بین، خبرگزاری‌های داخلی ایران از ثبت نام چهره‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و سیاسی برای حضور در شورای شهر تهران خبر داده اند؛ از علیرضا فغانی، داور بین‌المللی فوتبال گرفته تا محمد رضا عیوضی، خواننده و بیتا سحرخیز بازیگر سینما، از جمله افرادی بودند که برای نامزدی انتخابات شورای شهر تهران در فرمانداری تهران حاضر شدند.

مهدی خورشیدی، داماد احمدی نژاد و مشاور او، علیرضا دهقان و عباس سجادی، مجریان تلویزیون، علی سلطانی‌فر، فرزند وزیر ورزش و رضا ایرانمنش، بازیگر، از دیگر افرادی هستند که برای عضویت در شورای شهر تهران ثبت نام کرده‌اند.

حضور چهره‌های هنری و ورزشی در انتخابات شورای شهر تهران در سالهای گذشته نیز سابقه داشت و منجر به راهیابی تعدادی از ورزشکاران سرشناس و یک خواننده به این شورا شد.

علاوه بر این افراد، چهره‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب نیز برای این انتخابات ثبت نام کردند. از چهره‌های اصلاح طلب، شهربانو امانی، نماینده پیشین مجلس و مشاور فعلی معصومه ابتکار، مرتضی الویری، شهردار پیشین تهران، محمود علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری و محمد علی زم، رئیس پیشین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در میان داوطلبان دیده می شوند.

زهرا صدر اعظم نوری، شهردار منطقه ۷ در دوره کرباسچی که از او به عنوان نخستین شهردار زن یاد می شود نیز به عنوان نامزد اصلاح طلب ثبت نام کرده است.

در جناح اصولگرایان نیز، تعدادی از مدیران پیشین شهرداری تهران، از جمله شهرداران مناطق یک، ۱۴ و ۱۸ در دوره قالیباف، برای نامزدی ثبت نام کردند.

در این بین، ابراهیم اصغرزاده، فعال سیاسی و عضو پیشین شورای شهر تهران و تهمینه دانیالی، معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولت احمدی نژاد نیز در میان نامزدها هستند.

ثبت نام از داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران تا روز ششم فروردین ادامه یافته و انتخابات آن روز ۲۹ اردیبهشت، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG