لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۱

جواد داوری رییس فدراسیون بسکتبال ایران شد


جواد داوری، رییس جدید فدراسیون بسکتبال ایران
جواد داوری، رییس جدید فدراسیون بسکتبال ایران

مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بسکتبال ایران، امروز دوشنبه نهم اسفند ۱۴۰۰ با حضور معاون وزیر ورزش در شرایطی برگزار شد که به رامین طباطبایی, رئیس پیشین فدراسیون اجازه ورود به مجمع داده نشد.

حمید عباسی، کرم احمدیان‌، شاپور یاوری و جواد داوری چهار نامزدی بودند که توسط حراست وزارت ورزش تایید صلاحیت شده بودند. در حالیکه حمید عباسی پیش از شروع مجمع انصراف داد، جواد داوری با کسب ۳۸ رای در مقابل ۶ رای احمدیان و ۲۱ رای یاوری، به عنوان رییس چهار سال آینده این رشته انتخاب شد.

انتخابات فدراسیون بسکتبال ایران
انتخابات فدراسیون بسکتبال ایران

سه تن از بازیکنان تیم ملی و‌ همبازیان سابق جواد داوری - یعنی میثم میرزایی، آرمان زنگنه، و‌ محمد جمشیدی - به عنوان نمایندگان ورزشکاران در این جلسه حضور داشتند. ضمن آن که، محمد جمشیدی به عنوان ناظر بر رای گیری انتخاب شد. انتخابات فدراسیون بسکتبال پیش از این قرار بود ابتدا ۱۹ دی برگذار شود که ابتدا به ششم یهمن و سپس به بیستم بهمن ماه موکول شد و سرانجام پس از سه بار تعویق در نهایت امروز ۹ اسفند ۱۴۰۰ برگزار شد.

رامین طباطبایی، رییس پیشین فدراسیون بسکتبال ایران که به دلیل همراه داشتن «اقلام غیرمجاز و غیر قانونی» - که بنا بر برخی گزارش‌ها شامل مشروبات الکلی هم بود - توسط اعضای تیم ملی بسکتبال در بازگشت تیم از اردوی تدارکاتی خارج از کشور، پیش از المپیک ۲۰۲۰ توکیو مدت‌ها از سوی رسانه های نزدیک به سپاه مورد انتقاد قرار گرفت، از جمله نامزدهایی بود که موفق به اخذ تایید صلاحیت از مراجع قضایی و اطلاعاتی نشد و در نهایت از حضور او در مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال ایران توسط حراست وزارت ورزش جلوگیری گردید.

رامین طباطبایی، رییس پیشین فدراسیون بسکتبال ایران
رامین طباطبایی، رییس پیشین فدراسیون بسکتبال ایران

رامین طباطبایی در ۲۳ دیماه ۱۳۹۶ در رقابت با ۱۱ کاندیدای دیگر از جمله مازیار ناظمی، مهرداد هاشمی، بهروز منتقمی، رضا مهندسی، رضا درویش، جواد داوری محمدرضا علی، رمضانعلی دولو، مهردادآگین، کرم الله علیمراد، و‌ حسن طباطبایی به ریاست رسید.

جواد داوری در دوره گذشته در واپسین ساعات پیش از انتخابات ۱۳۹۶ موفق به گرفتن تایید صلاحیت ورود به انتخابات شد.

جواد داوری که متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۶۲ در اصفهان است بابیش از ۱۰ سال سابقه حضور در تیم ملی با ۳۸ سال سن جوان ترین رئیس فدراسیون بسکتبال ایران است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG