لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ایران ۱۳:۳۶

فرشید امین خواننده سرود ملی آمریکا درمراسم آغاز مسابقات بسکتبال میراث ایران


فرشید امین خواننده سرود ملی آمریکا درمراسم آغاز مسابقات بسکتبال میراث ایران

برای نخستین بار درتاریخ مسابقات بسکتبال لیگ حرفه ای آمریکا(NBA)، یک خواننده ایرانی از طرف مقامات این لیگ دعوت شد تا سرود ملی آمریکا را درمراسم گشایش یک مسابقه اجرا کند.

فرشید امین، خواننده و آهنگسازبین المللی روز چهارشنبه ۱۳ آبان، درمراسم گشایش مسابقاتی که بین دو تیم «ممفیس گریزلیز» و«گلدن استیت واریرز» تحت عنوان «شب میراث ایران» دراستادیوم اوراکل شهراوکلند درکالیفرنیای شمالی برگزار می شد شرکت کرد و سرود ملی آمریکا را درحالی که به نشانه حمایت از جنبش دموکراتیک مردم ایران بازوبند سبزی به دست داشت در مقابل بیش از ۱۶ هزار تماشاگر حاضر در این استادیوم اجرا کرد.

این مسابقات به خاطرحضور حامد حدادی، بازیگر جوان و پرطرفدار تیم «ممفیس گریزلیز» جمعیت کثیری از ایرانیان ساکن اوکلند، سن حوزه، و سن فرانسیسکو را نیز به محل این مسابقات کشاند. هرچند به دلایل نامعلومی، مربی تیم «ممفیس گریزلیز» نخواسته بود که در این شب، حامد حدادی بازی کند اما حضور او حتی با لباس معمولی در کنار دیگر بازیکنان تیم هیجان خاصی بین بیش از ۱۲۰۰ تماشاگرایرانی حاضر در استادیوم اوراکل بوجود آورد.

تماشاگران ایرانی این مسابقات که اغلب آنان با توجه به تظاهرات و وقایعی که هم زمان در داخل کشور جریان داشت با «تی شرت» های سبزرنگ در محل مسابقات حاضرشده بودند، تعداد بی شماری از این تی شرت ها را درمدت زمان کوتاهی درمیان ایرانیان دیگر تقسیم کردند و در طول بازی ها، موجی از سبزپوشان بخشی از استادیوم را به خود اختصاص دادند.

فرشید امین، خواننده ساکن لس آنجلس، که برای اجرای این سرود در روز برگزاری این مسابقات به سن فرانسیسکو سفر کرده بود، دقایقی پس از آغاز خواندن سرود ملی آمریکا به شدت دچار احساسات شد و سرش را پایین آورد و سپس خواندن سرود را ادامه داد. هنگامی که خبرنگاران از او پرسیدند که معنای احساساتی شدن او هنگام خواندن این سرود چه بوده است او پاسخ داد: «وقتی چشم هایم بسته بود برای یک لحظه خودم را دراستادیوم آزادی ودرحال خواندن سرود ای ایران مجسم کردم.»

فرشید امین در بازگشت به لس آنجلس در یک گفتگو باصدای آمریکا گفت: «یکی از بزرگ ترین آرزوهای من در زندگی این است که یک روز بتوانم در یک ایران آزاد سرود ملی مملکتم را درآغاز مسابقات در یک استادیوم ورزشی بخوانم. تصور به حقیقت پیوستن این آرزو برای چند لحظه کوتاه چنان برمن مستولی شد که بی اختیارمرا دستخوش احساساتی شدید کرد.»

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG