لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۷

تیم ملی بسکتبال ایران بدون سرمربی


محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال ایران خبر از جدایی رایكو ترومن از تیم ملی ایران داد. وی درباره سرمربی تیم ملی ایران گفت، تیم ملی ایران اکنون نیازی به سرمربی ندارد، زیرا تا خرداد سال آینده فدراسیون و همه بازیكنان درگیر برگزاری لیگ برتر، لیگ دسته اول ، دوم و زیر گروه هستند .

وی که در گفتگویی با خبرنگار تلویزیون دولتی ایران سخن می گفت ادامه داد تیم ملی ایران برای صعود به جام جهانی نیاز به مربی خارجی دارد و در پی استخدام یك مربی خوب خارجی هستیم و برای این موضوع فعالیت هایی هم شده است؛ البته هنوز با مربی مذاكره نشده است.

رئیس فدراسیون بسكتبال ایران تصریح كرد که چند مربی بدون اینكه فدراسیون بخواهد، برنامه خود را برای فدراسیون فرستاده اند، زیرا علاقه مند به حضور در بسكتبال ایران هستند، ولی فدراسیون در پی مصلحت بسكتبال است . محمود مشحون گفت تیم ملی ایران اكنون قهرمان آسیا است و وضع آن با دو تا سه سال قبل خیلی تفاوت كرده است و بسیاری از مربیان دوست دارند در كنار تیم ملی ایران باشند .

رئیس فدراسیون بسكتبال درباره وضع صمد نیكخواه بهرامی گفت اطلاعات فدراسیون هم در حد روزنامه و رسانه ها است و می دانم از تیم شوله بسكت جدا شده و اكنون تیمی ندارد ولی از وی خواستم به ایران برگردد كه این موضوع هم میسر نشده است .

گفتنی است باشگاه بسکتبال شوله فرانسه چندی پیش خبر توافق طرفین برای پایان همکاری با صمد نیکخواه بهرامی را تایید کرد. براساس اعلام ارمان کانته یکی از مسئولان باشگاه شوله وینسنت گریر بازیکن آمریکایی ۲۵ ساله جانشین صمد می شود. سایت باشگاه شوله بسکت، علت خاتمه همکاری با کاپیتان تیم بسکتبال ایران را بروز مشکلات اداری برای به کارگیری وی اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG