لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۳

تیم بسکتبال ایران با «تفاضل پوئن» بهتر نسبت به چین، برای سومین بار به المپیک راه یافت


حامد حدادی (قرمز) از بازیکنان با تجربه ایران در این رقابت ها بود.
حامد حدادی (قرمز) از بازیکنان با تجربه ایران در این رقابت ها بود.

تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی مقابل فیلیپین برای سومین بار به بازی‌‌های المپیک توکیو که تابستان سال آینده در شهر توکیو در ژاپن برگزار می شود، صعود کرد.

ایران در آخرین بازی خود در جام جهانی بسکتبال در چین، فیلیپین را با برتری قاطع ۹۵ – ۷۵ مغلوب کرد و با توجه به شکست چین مقابل نیجریه، عنوان بهترین تیم آسیایی این رقابت‌ها را کسب کرد.

در پایان این مسابقات، ایران و چین هر یک صاحب دو پیروزی و سه شکست بودند؛ ولی ایران با تفاضل پوئن بهتر به المپیک صعود کرد.

هرچند که به عقیده بسیاری از کارشناسان، با توجه به میزبانی چین در این رقایت‌ها این کشور از شانس بیشتری برای صعود به المپیک برخوردار بود، ولی عملکرد منسجم ایران، هماهنگی بازیکنان، و به ویژه درخشش حامد حدادی، امتیاز آورترین بازیکن تیم، شرایط را به نفع ایران تغییر داد.

این در حالی است که نیجریه نیز برای رسیدن به المپیک، نیاز مبرمی به پیروزی مقابل چین داشت و با انگیزه زیادی در زمین حاضر شد و این تیم را با اختلاف نسبتأ زیادی شکست داد.

به این ترتیب پس از ژاپن میزبان بازی‌های المپیک و استرالیا، ایرانی سومین تیمی است که بازی های بسکتبال ۲۰۲۰ توکیو رسیده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG