لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۸

حامد حدادی یکساله با ممفیس گیرزلیز بست


حامد حدادی یکساله با ممفیس گیرزلیز بست
حامد حدادی یکساله با ممفیس گیرزلیز بست

اولین بسکتبالیست ایرانی درلیگ ان. بی. ای. آمریکا، حامد حدادی، بار دیگر پیراهن باشگاه ممفیس گریزلیز را خواهد پوشید.

اولین بسکتبالیست ایرانی درلیگ ان. بی. ای.آمریکا، حامد حدادی، بار دیگر پیراهن باشگاه ممفیس گریزلیز را خواهد پوشید.

به گزارش گروه ورزش شبکه خبری فارسی تلویزیون صدای آمریکا،و به نقل از منابع نزدیک به باشگاه ممفیس گریزلیز، حامد حدادی با این تیم قرارداد یکساله منعقد کرده است. سنتر دو متر و ۱۸ سانتیمتری تیم ملی ایران که، سه سال پیاپی برای ممفیس گریزلیز در لیگ ان. بی. ای. به میدان رفت، روز جمعه،نهم دی ماه۱۳۹۰ پس از ورود به خاک آمریکا، درحالیکه هنوز قراردادی با این باشگاه امضا نکرده بود، به تماشای بازی تیم ممفیس گریزلیز مقابل هیوستون راکتس رفت. دیداری که با اولین پیروزی فصل ممفیس، و با استقبال گسترده طرفداران حامد حدادی در ورزشگاه فدکس فروم روبرو شد. حدود هفده هزار تماشاگر این دیدار، با دیدن تصویر حامد حدادی در مانیتور بزرگ سالن، به وجد آمدند. آنها که حامد را در روی نیمکت ذخیره ها، در کنار بازیکنان تیم می دیدند، به احترام سنتر قدیمی تیم خود، ایستاده و به ابراز علاقه پرداختند. این صحنه ازچشمان کریس والاس، مدیرعامل تیم ممفیس گریزلیز دور نماند.با این شرایط، شنبه صبح، حامد حدادی، که مورد علاقه مردم شهر ممفیس است، با ثبت قراردادی یکساله بار دیگر به این تیم پیوست.

در پایان بهار امسال و پس از رقابتهای فصل گذشته لیگ، حدادی ۲۶ ساله، با باشگاه ممفیس، قرارداد محدود کننده، موسوم به کوالیفاینگ کانتراکت به امضا رساند، ولی باشگاه ممفیس که بر طبق این قرارداد، از شرایط بهتری نسبت به دیگر باشگاه ها برای به خدمت گرفتن وی سود میبرد، سه روز پیش از آغاز فصل جدید، آن قرارداد را فسخ کرد. با توجه به آنکه ممفیس، همچنان سه جای خالی برای جذب بازیکن داشت، و همچنین سه بازیکن مصدوم در ترکیب جدید خود می دید، با نظر کریس ولاس، این باشگاه دوباره برای به خدمت گرفتن حامد حدادی وارد مذاکره شد.

در فصل جدید ان. بی. ای. که رقابتها از ۸۴ بازی به ۶۶ دیدار کاهش یافته، و تیمها باید در زمان محدود تری بازیهای فشرده ای را برگزار کنند، احتمال میزان آسیب دیدگی بازیکنان تاثیرگذار بیشترشده و باشگاه هایی موفق تر هستند که نیمکت ذخیره قوی تری دارند.

لیونل هولینز، سرمربی ممفیس که شناخت خوبی روی حامد حدادی داشت، به کریس والاس توصیه کرد تا حامد را به این تیم بازگرداند.چرا که ممفیس گریزلیز هیچ بازیکن ذخیره ای در پست سنتر ندارد. از سوی دیگر طبق گفته های منابع نزدیک به باستن سلتیکس، این باشگاه نیز خواهان حامد حدادی بود. همچنین از تیمهای لس آنجلس کلیپرز و میلواکی باکس هم بعنوان تیم هایی که بدنبال سنتر جایگزین هستند، و خواهان جذب حامد بودند نام برده میشود. بدین ترتیب باشگاه سه سال گذشته حامد حدادی، سرانجام با سنتر سابق خود قراردادی جدید منعقد کرد.

در آغاز فصل جدید بیشتر بازیکنان از اضافه وزن رنج می برند، اما حضور حامد در سوپر لیگ ایران کمک بسیاری بود تا او در فرم ایده آلش بماند.البته پس از آنکه حامد حدادی در پایان فصل گذشته ان. بی. ای.راهی ایران شد، بهمراه تیم ملی، به رقابتهای قهرمانی آسیا اعزام شد و بعد از آنکه به ایران بازگشت با توصیه مربیان باشگاه ممفیس به بازی ادامه داد. در بازگشت از آن رقابتها، حامد از یک تیم چینی پیشنهادی دریافت کرد. هرچند که ممفیسی ها از حامد خواسته بودند که پیشنهاد تیم چینی را قبول کند، اما وی با تیم ملی حفاری اهواز، نماینده زادگاه خود درسوپر لیگ ایران، نیم فصل برای این تیم بازی کرد.همین باعث شد تا شرایط او از نظر آمادگی جسمانی مطلوب باشد تا حدادی که در ۳۱ بازی فصل گذشته ان. بی. ای.، به طور میانگین ۴/۲ امتیاز در هر بازی کسب کرد، بار دیگر به این تیم بازگردد. میانگین امتیاز آوری و ریباند حدادی در مجموع سه فصل گذشته در تیم ممفیس گریزلیز ۲/۲ امتیاز و ۲/۲ ریباند در ۸۶ بازی است.

تیم ممفیس گریزلیز در آغاز هفته دوم رقابتهای فصل جدید لیگ ان. بی. ای. در چهارمین بازی خود در شهر شیکاگو به مصاف شیکاگو بولز می رود، اما حامد حدادی که هنوز منتظر تبدیل ویزایش به ویزای کار و تنظیم مدارک مربوط به اقامتش میباشد، باید تا هفته سوم صبر کند. گفته میشود، قرارداد حامد حدادی با باشگاه ممفیس گریزلیز، بیش از پنجاه درصد پیشنهاد باشگاه باستن سلتیکس است و حدود یک و نیم میلیون دلارمیباشد. حضور حامد حدادی و ارسلان کاظمی دو بسکتبالیست ایرانی در رقابتهای ان. بی. ای. و ان. سی. ای. ای. باعث استقبال گسترده ایرانیان مقیم آمریکا، از ورزش بسکتبال شده است.

امتیاز دبل دبل ارسلان کاظمی

شب گذشته، تیم دانشگاه رایس بهمراه ارسلان کاظمی ، در مقابل تیم تگزاس تن به شکست دادد.

تیم بسکتبال دانشگاه اوآلز،که از وجود فوروارد ایرانی خود، ارسلان کاظمی سود می برد، دیشب در ورزشگاه فرانک ایرواین اسپشیال شهرِ آستین تگزاس، به مصاف تیم دانشگاه تگزاس لانگ هورنز/ رفت و در نهایت با نتیجه ۵۹ به ۷۳ مغلوب میزبان خود شد. اما در این دیدار، ارسلان کاظمی بازیکن شماه ۱۴ تیم رایس، در ۳۴ دقیقه حضورش در زمین بازی، موفق به ثبت امتیاز دبل دبل شد. امتیاز دبل، دبل، امتیازیست که در آن بازیکن، در دو فاکتور بسکتبال، امتیاز ،ریباند و یا پاس گل، حد نصاب تعداد ده به بالا و یا به اصطلاح دورقمی ثبت نماید.

کاظمی، در بازی دیشب با کسب ۱۱ امتیاز، ۱۰ ربیاند، سه توپ ربایی، و یک بلاک شات، موثر ترین بازیکن تیمش بود. هر چند تیم رایس در نهایت در این دیدار به پنجمین باخت فصل خود تن داد. رایس هم اینک ۹ برد کسب کرده است

XS
SM
MD
LG