لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

بابک زنجانی: ماشینم را آتش بزنید اما نگذارید زنگنه سوارش شود


مجموعه دفاعیات بابک زنجانی در دادگاه
مجموعه دفاعیات بابک زنجانی در دادگاه

هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی که به اخلال در نظام اقتصادی کشور متهم است، برگزار شد و این تاجر نفتی ادعا کرد که ۲۲ میلیارد یورو پول نقد در اختیار دارد. او همچنین گفت که بخشی از اموالش را به وزارت نفت نخواهد داد و از جمله دوست ندارد بیژن زنگنه وزیر نفت ایران سوار ماشینش شود.

ادعای بابک زنجانی درحالی عنوان می‌شود که او برای یک بدهی ۹ هزار میلیارد تومانی، بیش از یک سال است که در زندان به سر می‌برد؛ ضمن این که در اختیار داشتن این رقم، او را وارد فهرست ۳۰ ثروتمند برتر دنیا خواهد کرد.

در جلسه رسیدگی به اتهامات میلیاردر نفتی ایران، مرتضی تورگ معاون دادستان تهران عنوان کرد که وعده‌های مکرر آقای زنجانی برای پرداخت بدهی‌اش محقق نشده است.

او همچنین توضیح داد که متهم وکالت داده بود تا اموال و دارایی‌های او فهرست و از طریق کارشناسان رسمی دادگستری قیمت‌گذاری شود. یک هیات سه نفره هم تعیین شد تا در صورت وجود اعتراض به قیمت‌ها وارد عمل شود.

در حال حاضر بابک زنجانی به قیمت‌های تعیین شده اعتراض دارد و به عنوان مثال مدعی است تنها لوسترهای دفتر او یک و نیم میلیارد تومان، و وسایل بدنسازی دفترش ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

بابک زنجانی در این جلسه تاکید کرد که ساعت، انگشتر، چهار ماشین و دو موتور سیکلتش باید از لیست واگذاری خارج شود. او گفت: "دوست ندارم زنگنه ماشینم را سوار شود؛ این اموال را آتش بزنید اما به نفت ندهید."

بابک زنجانی، بازرگان ایرانی به اتهام فساد مالی توسط دستگاه قضایی ایران محاکمه می‌شود و جلسات محاکمه او ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG