لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۳

بابک زنجانی در ششمین جلسه دادگاه تهدید کرد: اذیت کنید من هم اذیت می‌کنم


بابک زنجانی، تاجر زندانی در جلسه اخیر دادگاه خود با اعلام اینکه برای یک شرکت نفتی وابسته به شرکت ملی نفت ایران و بانک مسکن حکم توقیف اموال گرفته‌، تهدید کرد "اگر بخواهید اذیت کنید من هم اذیت می‌کنم."

ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و دو متهم دیگر، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، پولشویی و کلاهبرداری از سازمان ها و شرکت های دولتی ایران روز دوشنبه در شعبه ۱۵ دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

بابک زنجانی از فعالیت های خود و اتهامات مطرح شده در کیفرخواست ۲۳۸ صفحه ای دفاع کرد و گفت "اگر می خواهید کار سیاسی کنید، بگویید من دخالت نکنم. در این صورت واضح است که من محکوم و شما قدرتمند هستید و قدرت دارید، که هر کاری که دوست داشتید انجام بدهید. او اضافه کرد، هیچیک از اسناد ارائه شده از سوی او جعلی نیست و وزارت اطلاعات هر ۱۵ روز یک بار با تنظیم گزارش، در جریان فعالیت های او قرار می گرفته است."

مقام های دولت ایران می‌گویند زنجانی بیش از دو میلیارد دلار به وزارت نفت بدهکار است. زنجانی پیش تر گفته بود که روز دوشنبه هفته گذشته این پول را پرداخت خواهد کرد، اما محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوّۀ قضائیه، روز یکشنبه در نشست خبری خود گفت که هنوز هیچ پولی از سوی بابک زنجانی به حساب شرکت نفت واریز نشده است.

آقای زنجانی در پاسخ به ادعای محسنی اژه ای گفت: شماره حساب های اعلام شده از سوی بانک مرکزی است و قابلیت دریافت وجه را ندارند.

او تأکید که بانک مرکزی از این مسئله آگاهی دارد، اما با این همه من از وکلایم خواستم تا از سه کشور و از هر کدام ۵۰ میلیون یورو به حساب های اعلام شده بانک مرکزی پول واریز کنند، جواب آمد حساب ها محرمانه است و قابلیت وصول ندارد و اسناد بانکی این عملیات نیز موجود است.

قاضی صلواتی، ضمن اعلام این که وزارت اطلاعات هر گونه ارتباط ایمیلی و یا دسترسی مشترک با شخص متهم را تکذیب کرده است، گفت جلسه بعدی دادگاه روز سه شنبه برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG