لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

رسانه‌های محلی از بازداشت ۷ عضو شورای شهر و شهردار مرند خبر دادند


اعضای دوره چهارم شورای شهر مرند در روز آغاز به کار
اعضای دوره چهارم شورای شهر مرند در روز آغاز به کار

وبسایت‌های محلی روز سه‌شنبه از بازداشت هفتمین عضو شورای یازده نفره شهر مرند به اتهام "تخلف مالی" خبر داده‌اند.

به گفته فرماندار مرند در صورت صدور "حکم انفصال" توسط مراجع قضایی، شورای شهر منحل خواهد شد، مگر آن که تعدادی از اعضا آزاد شده و با جایگزین شدن اعضای علی‌البدل، شورا بتواند به کار خود ادامه بدهد.

مرند سومین شهر پرجمعیت آذربایجان شرقی است و شهردار آن روز چهارم مهر ماه بازداشت شد. پس از دستگیری شهردار و چند تن از کارمندان شهرداری، اعضای شورای شهر در تاریخ ۲۹ مهر ماه رضا هاشمی را از شهرداری برکنار کرده و برای این سمت یک سرپرست انتخاب کردند.

رسانه‌های محلی اتهام شهردار و کارمندان شهرداری را "تخلف مالی" اعلام کرده‌اند.

در ادامه رسیدگی به این اتهامات، روز شنبه ۲۳ آبان ماه شش عضو شورای شهر نیز دستگیر شدند و وبسایت "یاشیل قلم" خبر داد تعداد بازداشتی‌های عضو شورای شهر در روز سه‌شنبه به هفت نفر رسیده است.

تقی کرمی فرماندار مرند در گفت‌وگو با این وبسایت خبری محلی، به شهروندان اطمینان خاطر داده که " ذره‌ای اختلال در خدمات رسانی شورا و شهرداری" به وجود نخواهد آمد.

از سوی دیگر جواد قهرمان‌زاده فرمانده سپاه پاسداران مرند، در یک نشست خبری گفت بازداشت‌ها توسط سازمان اطلاعات سپاه استان آذربایجان شرقی و با حکم دستگاه قضایی صورت گرفته است.

همچنین وبسایت محلی "اخبار به روز مرند" نام چهار عضو دستگیر نشده را اعلام کرد که در صورت صحت این خبر رئیس، نائب رئیس و خزانه‌دار شورا در جمع بازداشت‌شدگان قرار دارند.

XS
SM
MD
LG