لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۲

بازداشت چند منتقد دیگر دولت در ایران


از راست: محمد شفیعی، هادی حیدری، فاطمه عرب سرخی، علیرضا طاهری
از راست: محمد شفیعی، هادی حیدری، فاطمه عرب سرخی، علیرضا طاهری

گزارش های رسیده از ایران از ادامه بازداشت اصلاح طلبان خبر می دهد. بر اساس این گزارش، فاطمه عرب سرخی، هادی حیدری، محمد شفیعی و علیرضا طاهری، چهار عضو شاخه جوانان حزب اصلاح طلب مشارکت، روز یکشنبه ۲۸ آذر ماه پس از احضار به وزارت اطلاعات بازداشت شدند.سایت کلمه می گوید بازجویان علت بازداشت این افراد را «همکاری نکردن» آنها عنوان کرده اند.

آقای حیدری روزنامه نگار و از کاریکاتوریست های شناخته شده روزنامه های اصلاح طلب بوده است. فاطمه عرب سرخی نیز فرزند فیض الله عرب سرخی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است. آقای عرب سرخی پیش از این به دنبال اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

در واکنش به بازداشت اعضای خود، شاخه جوانان جبهه مشارکت، با صدور بیانیه ای که در سایت نوروز منتشر شده است، بازداشت ها را «نشان از اوج استیصال و درماندگی حاکمیت از وضعیت موجود» توصیف کرد.

جبهه مشارکت در این بیانیه با اشاره به نام دیگر بازداشت شدگان از جمله ریحانه طباطبایی، کیوان مهرگان، نارنین خسروانی ، ساجده کیانوش راد ، سعید نورمحمدی، عماد بهاور، مهدی محمودیان، صابر عباسیان و علی تارخ، خواستار آزادی فوری این افراد و دیگر زندانیان سیاسی از جمله اعضای خود شده است.

گزارش های رسیده دیگر از بازداشت فریبرز رئیس دانا، اقتصاد دان منتقد خبر می دهد. آقای رئیس دانا چندی پیش از بازداشتش در مصاحبه ای با تلویزیون فارسی بی بی سی، از نحوه اجرای طرح موسوم به هدفمند کردن یارانه ها توسط دولت محمود احمدی نژاد انتقاد کرده بود. آقای رئیس دانا گفته بود که این طرح باعث ایجاد رفاه همگانی نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG