لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۹

تاجزاده، میردامادی و سلیمانی به شش سال زندان محکوم شدند


مصطفی تاج زاده
مصطفی تاج زاده

محسن میردامادی، مصطفی تاج زاده و داود سلیمانی، اعضای ارشد جبهه مشارکت که در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ۱۳۸۸ بازداشت شدند، در دادگاه بدوی مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت در احزاب و مطبوعات محکوم شدند.

در حکم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی که در ۲۹ فروردین ۱۳۸۹ صادر شد، محسن میردامادی، دبیرکل جبهه مشارکت، مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب و داود سلیمانی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری و به عنوان تتمیم حکم تعزیری به ۱۰ سال محرومیت از فعالیت در احزاب و مطبوعات» محکوم شده اند. محکومان می توانند به احکام صادره در دادگاه تجدید نظر اعتراض کنند.

محسن میردامادی، ابتدا روز ۲۳ خرداد بعد از جلسه شورای مرکزی جبهه مشارکت بازداشت و بعد از ۲۴ ساعت آزاد شد. او بار دوم روز ۳۰ خرداد بازداشت شد و بعد از حدود نه ماه، روز ۲۶ اسفند با وثیقه ۴۵۰ میلیون تومانی به مرخصی رفت.

مصطفی تاج زاده، معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اول محمد خاتمی نیز روز ۲۳ خرداد بازداشت شد و روز ۱۹ اسفند به مرخصی رفت.

داود سلیمانی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی نیز روز ۲۴ خرداد بازداشت شد و بعد از بیش از ده ماه بازداشت هنوز در زندان به سر می برد.

XS
SM
MD
LG