لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۵

ادامه سفرهای استانی احمدی‌نژاد پس از اعلام عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری


با وجود توصیه رهبر جمهوری اسلامی به محمود احمدی‌نژاد برای شرکت نکردن در انتخابات ریاست جمهوری آینده، رئیس جمهوری سابق ایران سفرهای استانی خود را متوقف نکرد و این بار به آستانه اشرفیه در استان گیلان رفت.

روز جمعه ۹ مهر، وبسایت‌های حامی محمود احمدی‌نژاد عکس‌هایی از حضور او در نماز جمعه شهر آستانه اشرفیه را منتشر کرده‌اند اما جزئیات بیشتری از این سفر ارائه نکرده‌اند.

آقای احمدی‌نژاد پس از حضور در نماز جمعه از مصاحبه با خبرنگاران خودداری کرده و تنها در پاسخ به خبرنگار یک وبسایت محلی گفت: «مگر حضور در مسجد برای نماز دلیل می‌خواهد. وقت نماز شد آمدم تا نماز بخوانم».

او همچنین به خبرنگار وبسایت «آستان خبر» درباره خبرساز شدن سفرش به آستانه اشرفیه پس از دستور اخیر آیت‌الله خامنه‌ای گفت: «ما که هنوز نیامدیم بازتابش کجا بود.»

به گزارش این وبسایت، امام جمعه آستانه اشرفیه در خطبه‌های خود هیچ اشاره‌ای به حضور محمود احمدی‌نژاد نکرده و نامی از او نبرده است اما بر توصیه رهبر جمهوری اسلامی برای جلوگیری از «برخی ناآرامی‌ها و مشکلات» و «دو قطبی‌سازی» تاکید کرده است.

پس از اینکه برخی از چهره‌های اصولگرا از مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با ریاست جمهوری دوباره احمدی نژاد خبر دادند، آیت‌الله خامنه ای پنجم مهر ماه در یک سخنرانی تایید کرد که حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را «صلاح» نمی‌داند.

آقای احمدی‌نژاد نیز در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی عنوان کرد که قصد نامزدی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری را ندارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG