لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

احمدی نژاد: در انتخابات سال آینده شرکت نمی کنم


در پی آشکار شدن مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با نامزدی محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، آقای احمدی نژاد اعلام کرد که قصد نامزدی در این انتخابات را ندارد.

آقای احمدی نژاد در نامه‌ای خطاب به آیت الله خامنه ای، که سه شنبه ششم مهر منتشر شد، نوشته است در دیدار نهم شهریور «برنامه‌های خود برای تبیین انقلاب در سراسر کشور» را تشریح کرده است و پس از آن رهبر جمهوری اسلامی به او توصیه کرده است که صلاح نیست در این دوره در انتخابات شرکت کند.

رئیس دولت نهم و دهم جمهوری اسلامی یادآوری کرده که در جلسه نهم شهریور هم تبعیت خود را از نظر آیت الله خامنه ای اعلام کرده بود.

بحث بر سر شرکت محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری پس از آن صورت گرفت که با سفرهای مختلف و سخنرانی‌های او طی ماههای اخیر، گمانه زنی هایی درباره تصمیم رئیس جمهوری پیشین ایران برای شرکت در انتخابات دوره آینده مطرح شد.

پس از اینکه برخی از چهره‌های اصولگرا از مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با ریاست جمهوری دوباره احمدی نژاد خبر دادند، آیت الله خامنه ای روز دوشنبه پنجم مهر در یک سخنرانی تایید کرد که حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را «صلاح» نمی‌داند.

سخنان آقای احمدی نژاد در حالیست که او پس از جلسه با آیت الله خامنه ای و اطلاع از مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با شرکت در انتخابات سال آینده، برای دیدار مردمی به گرگان سفر کرد و در مسجد جامع این شهر سخنرانی کرد؛ اقدامی که از نگاه بسیاری پیش درآمد فعالیت‌های انتخاباتی محسوب می‌شد.

XS
SM
MD
LG