لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۵

آیفون ۶ روانه بازار شد


صف طولانی مشتریان آیفون در مقابل یکی از فروشگاه های اپل درایستگاه راه آهن مرکزی نیویورک
صف طولانی مشتریان آیفون در مقابل یکی از فروشگاه های اپل درایستگاه راه آهن مرکزی نیویورک

بسیاری از علاقه مندان محصولات اپل، از عصر پنجشنبه تا صبح جمعه را جلوی در مغازه های این شرکت در اقصی نقاط جهان و بخصوص آمریکا سپری کردند تا جزو اولین خریداران گوشی های جدید آیفون باشند.

گوشی های موبایل آیفون شش و شش پلاس که روز نهم سپتامبر رونمایی شد، بالاخره به دست این مشتریان مشتاق رسید. اولین آیفون ها با باز شدن در مغازه های اپل در استرالیا وارد بازار شد و ساعاتی بعد در دیگر نقاط جهان. آنچه باعث هیجان کاربرها شده، صفحه نمایش بزرگ تر آیفون شش و شش پلاس و همچنین نازک تر بودن آن است.

اپل برای اولین بار آیفون هایی با صفحه نمایش چهار و هفت دهم، و پنج و نیم اینچ به بازار معرفی کرده که از مدل های قبلی بزرگتر ولی نازکترند. به گفته این شرکت، میزان پیش فروش این گوشی ها در بیست و چهار ساعت اول، که چهار میلیون دستگاه بوده، تمام رکوردهای قبلی فروش گوشی های موبایل را در هم شکسته است. این محصول با صفحه بزرگترش در حالی وارد بازار می شود که استیو جابز، بنیان گذار شرکت اپل، که چند سال پیش پس از نبردی طولانی با سرطان جان باخت، در سال ۲۰۰۸ گفته بود که کاربرها هیچگاه گوشی ای با صفحه های بزرگ نخواهند خرید.

غیر از ورود آیفون شش به بازار، آنچه این هفته اپل را بر سر زبان ها انداخته، تلاش این شرکت برای معرفی ویژگی های امنیت دیجیتال خدمات و اپلیکیشن های مختلف اپل است. پس از این که عکس های خصوصی و برهنه بسیاری از شخصیت های مشهور، که از سرویس اینترنتی ذخیره فایل اپل به نام آی کلاد iCloud استفاده می کردند، به دلیل هک شدن حساب کاربری شان به رسانه ها درز کرد، شرکت اپل ویژگی تأیید هویت دو مرحله ای را برای این سرویس فعال کرد. ویژگی ای که هک شدن حساب کاربری افراد را تقریباً غیر ممکن می کند.

تیم کوک، رییس شرکت اپل، در مصاحبه ای تلویزیونی، در مورد سیاست این شرکت درباره اطلاعات کاربرها گفت که نحوه درآمدزایی اپل با دیگر شرکت ها که از داده کاربرها برای درآمدزایی استفاده می کنند متفاوت است و اپل علاقه ای به اطلاعات شخصی کاربرها ندارد. این شرکت در وب سایت خود هم بر ویژگی های امنیت دیجیتال محصولات اپل تاکید کرده است، که به خصوص درمورد رمزگذاری بسیاری از خدمات این شرکت مصداق دارد: که از رمزگذاری برای اپلیکیشن پیامک آی مسیج و سرویس تماس صوتی و تصویری فیس تایم تا اپلیکیشن خواندن ایمیل و مرورگر سافاری و اپلیکیشن نقشه اپل را دربر می گیرد.

XS
SM
MD
LG