لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۰

شرکت اپل از آی‌فون‌های جدید پرده‌برداری کرد


شرکت اَپِل، مبتکر آی‌مک، آی‌پد و آی‌فون، از آخرين ابتکارش پرده‌برداری کرد. اما کاربران مشتاق محصولات اپل از ماه‌ها پيش به پاره‌ای از اطلاعات درباره آخرين مدل آی‌فون، از راه‌های گوناگون، دسترسی داشته‌اند. بخش اعظم آن اطلاعات از طرف سازندگان چينی اجزا و قطعات و از طريق اينترنت منتشر شده بود.

اين اطلاعات چيست، و کاربران انتظار چه نوآوری‌هايی را می‌توانند داشته باشند؟

انتظار می‌رود اپل، که به عنوان شرکتی پيشرو و الگوگذار نزد هوادارانش شناخته می‌شود، بازار هنوز در خواب رايانه های پوشيدنی يا «اسمارت‌واچ» را با آی‌واچ از خواب بيدار کند. اسمارت‌واچ‌ها دستبندهای مجهز به ساعتهای هوشمندی هستند که در ضمن می‌توانند بر عوامل تندرستی کاربر نظارت داشته باشند، يا به مدیریت خانه و حتی خرید کالا کمک کنند.

البته اپل نسبتا دير وارد اين بازار می‌شود و آی‌واچ پديده جديدی است. چندین شرکت دیگر در حال حاضر اسمارت‌واچ‌هايی را روانه بازار کرده‌اند که با بی‌تفاوتی بازار روبرو بوده است.

ناظران می‌گويند اگر شرکتی بتواند چشم انداز اسمارت‌واچ‌ها را تغيير دهد، به احتمال زیاد آن شرکت، اپل خواهد بود که با آی‌پاد، آی‌فون و آی‌پد سمت و جهت فن‌آوری دیجیتال را تعيين کرد. دستگاه‌های پخش موسيقی موسوم به ام‌پی‌۳ پله‌ير، اسمارت‌فون‌ها و کامپيوترهای تابلت سالهعاست که از سوی شرکت‌های مختلف وارد دبازار شده‌اند، اما اين ناظران معتقدند که تا اپل محصولاتش را، با احساسی از ظرافت، راحتی و جادوگری آغشته نکرده و به بازار عرضه نکرده بود، هيچيک از توليدکنندگان ديگر نتوانسته بودند مصرف کنندگان را خيره و مجذوب خود کنند.

صفحه نمايش آی‌فون های جديد بزرگتر و و نازکتر از سابق است، که امتياز بزرگی است.

بر اساس تصاویر و فیلم هايی که به بيرون درز کرده است، آی‌فون جدید در دو اندازه عرضه می شود. يک نوع با صفحه ۱۲ سانتی که انتظار می‌رود يک هفته پس از پرده‌برداری عرضه گردد، و ديگری در اندازه کمی بزرگتر، يعنی با صفحه نمايش ۱۴ سانتی، که انتظار می‌رود در تعطيلات کريسمس عرضه شود.

علاوه بر این، هر دو اندازه آی‌فون جديد از سیستم عامل جدیدی برخوردارند، که به NFC یا ارتباطات میدان نزدیک است. اين تکنولوژی کاربران را قادر می‌سازد برای پرداخت خريدهای خود با استفاده از آی‌فون از کارت اعتباری استفاده کنند. اين فن‌آوری جديدی نيست، اما با توجه به مقبوليت و فراگير بودن اپل، همين کافيست که مدير عامل جديد، تيم کوک، بتواند خود را از سلفش، استيو جابز، مجزا کند.

علاوه بر اينها، آی‌واچ هم هست.

معروف است که کاربران هميشه چشم براه ابداعات برجسته و دوران‌ساز هستند. ۴ سال از عرضه آی‌پد می‌گذرد، و مشتاقان اپل انتظار ابداع جديدی را دارند. به اعتقاد تحليل‌گران، اين فرصتی است برای تيم کوک تا به دنيا نشان دهد چه شگردهايی در آستين دارد.

XS
SM
MD
LG